Tankował paliwo i odjeżdżał, nie płacąc. Teraz poniesie konsekwencje

Średzcy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu wrzesińskiego, który zajmował się kradzieżami paliwa. Mężczyźnie grozi do pięciu lat pozbawiania wolności.

na sygnale 14:36 27-02-20196 6

Kradzieże paliwa na stacjach benzynowych nie należą do rzadkości. Sprawcy przygotowują się do ich popełnienia. Mając świadomość, że stacje są monitorowane używają czapek lub kapturów, by zasłonić twarz.

– Bazując na tym, że personel jest zajęty, tankują nie tylko do baku pojazdu, ale również do specjalnie przygotowanych kanistrów. Często usuwają nalepkę kontrolną z przedniej szyby pojazdu. Zwykle do przestępstwa stosują przerobione lub wcześniej skradzione tablice rejestracyjne. Jednak, jak pokazuje życie, te wszystkie poczynania nie pomogą uniknąć odpowiedzialności – mówi Edyta Kwietniewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

Dokładnie w taki sposób swoje przestępstwa planował 20-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego. Mimo przygotowań, jego starania spaliły na panewce, ponieważ 21 lutego trafił do policyjnego aresztu.

– Sprawami zgłaszanych od jakiegoś czasu kradzieży paliwa na terenie powiatu średzkiego zajęli się funkcjonariusze zespołu dochodzeniowo-śledczego. To oni zebrali materiał dowodowy, który wskazywał, że właśnie mieszkaniec powiatu wrzesińskiego jest sprawcą tych wszystkich czynów nie tylko na ziemi średzkiej, ale też w powiecie legnickim – dodaje E. Kwietniewska.

Młody mężczyzna nigdy wcześniej nie był karany, nie przewijał się w żadnych sprawach policyjnych, jednak co do winy 20-latka nie było żadnych wątpliwości. Mężczyzna usłyszał zarzuty za przestępstwa przeciwko mieniu. Ustalono, że ukradł w sumie 300 litrów paliwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary zadecyduje sąd.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

14:36 27-02-2019