Tanie karmy marketowe są jak tanie jedzenie

Schroniska dla bezdomnych zwierząt przechodzą trudny okres: ograniczenie wsparcia ze szkół, które z powodu pandemii nie organizują zbiórek, jest bardzo odczuwalne.

Moim zdaniem 09:28 14-12-20206 6

Większość schronisk, nawet tych dobrych, bazuje na taniej karmie, którą miesza z lepszą karmą z darów. Tanie karmy marketowe są jak tanie jedzenie. Niewiele w nich wartości odżywczych, nie nadają się dla zwierząt schorowanych, ani starych. Warto o tym pamiętać, że dziś oszczędzając na taniej karmie, jutro stracimy lecząc zwierzę i płacąc za opiekę weterynaryjną. Dlatego specjaliści w ogóle odradzają kupowanie tanich karm z marketów. Zwierzęta w schroniskach bytują w warunkach trudnych i w zimnie. Potrzebują wartościowego jedzenia.

Mimo, że covid ograniczył możliwość wspierania schronisk dla zwierząt, to ich potrzeby są nadal aktualne. Dlatego wiele osób szczególnie zimą decyduje się zabrać do siebie zwierzęta starsze i słabsze. Można też mimo wszystko przekazać do schroniska karmę, na przykład kupując w internetowych sklepach i od razu wysyłając do schroniska. Nasz powiat współpracuje ze schroniskami we Wrześni i w Skałowie.

Hanna Mamzer

członkini stowarzyszenia Czysta Nekla

Thumb ww biernat

Filip Biernat

09:28 14-12-2020