Tak się bawi ZSP! Ostatnia wrzesińska studniówka maturalnego rocznika 2019

W piątek 8 lutego w Pałacu na Opieszynie odbył się bal studniówkowy Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni.

oświata 21:53 08-02-20190 7

W tym roku maturę przy ul. Wojska Polskiego będzie zdawać sześć klas. Poza uczniami na zabawie pojawili się nauczyciele, przedstawiciele rady rodziców i dyrekcja. Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć wystąpień. Do mikrofonu najpierw wywołano wicestarostę Waldemara Grzegorka, ojca jednego z maturzystów.

– Jest takie powiedzenie: małe dzieci, mały kłopot, duże dzieci, duży kłopot. Nasze szanowne duże kłopoty, życzę wam, aby dzisiejsza zabawa była oderwaniem od myśli o maturze, najważniejszego egzaminu w waszym życiu, który wskaże wam drogę na resztę życia. Bawcie się, radujcie, ale bądźcie grzeczni – przestrzegał wicestarosta.

Głos zabrał także dyrektor ZSP Bogdan Nowak: – Za niecałe sto dni zostaniecie poddani weryfikacji i ocenie. Będziecie porównywani do wielu dziesiątek tysięcy młodych ludzi, z którymi przyjdzie wam potem rywalizować o miejsca na uczelniach lub o pracę. Mam takie marzenie, żebyście z wszystkich tych potyczek wyszli zwycięsko. Całe grono pedagogiczne wraz z rodzicami będzie za was mocno trzymać kciuki – zapewniał dyrektor.

Po obowiązkowym dla wszystkich polonezie kilka uczniowskich par wykonało ponadprogramowy taniec-niespodziankę do piosenki „Time of my life” z filmu „Dirty Dancing”. W jego trakcie w powietrzu fruwały elementy garderoby oraz same tancerki. Na tym zakończyła się oficjalna część imprezy. Grupowe zdjęcia ze studniówki ZSP będzie można znaleźć w najbliższym wydaniu „WW”.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

21:53 08-02-2019