Tak powinny wyglądać lekcje w szkole! Tłumy na pikniku naukowym

Park Dzieci Wrzesińskich w niedzielne popołudnie stał się królestwem nauki. Dzieci były zachwycone nawet tymi przedmiotami, za którymi na co dzień nie przepadają.

oświata 19:57 16-09-2018 3

16 września przy kole amfiteatru odbył się Powiatowy Piknik Naukowy. Impreza przyciągnęła prawdziwe tłumy. 

W namiotach rozstawionych w centrum parku dzieci mogły zgłębiać tajemnice poszczególnych dziedzin nauki. W każdym czekała jakaś niespodzianka. 

Przy stoisku geograficznym uczestnicy spotkali się z parą podróżników - Klaudią Jadwiszczyk oraz Krzysztofem Lewickim, którzy przeprowadzili warsztaty survivalu. W namiocie fizycznym dzieciaki mogły zobaczyć jak powstaje prąd. Chemicy postawili na kuchnię molekularną i pokazali jak zamieniać Frugo w jadalne kulki. Ogromną popularnością cieszyło się także stoisko matematyczne, gdzie dzieci rozwiązywały pasjonujące łamigłówki i budowały konstrukcje z klocków reko. 

Były też pokazy druku 3D, nauka pomiarów technicznych, przedstawiania oraz pokaz eksperymentów chemicznych przeprowadzony przez firmę edukacyjną Mały Inżynier z Poznania. 

Nie zabrakło też typowo piknikowych atrakcji takich jak dmuchane zamki. Chętni mogli także wziąć udział w projekcji filmu w wymiarze 7D. 

Pokazy naukowe przygotowały szkoły z terenu powiatu, a całą imprezę zorganizowało starostwo powiatowe. Szczegółowa relacja w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

19:57 16-09-2018 3