Tadeusz Rolke przed obiektywem Macieja Mańkowskiego w redakcji „Wiadomości Wrzesińskich”

Maciej Mańkowski z Poznania to znakomity polski portrecista. Od wielu lat fotografuje wybitnych ludzi kultury. Nie mógł przegapić obecności we Wrześni Tadeusza Rolke, który w piątek 19 czerwca wraz z Chrisem Niedenthalem otwierał kolejną wystawę Kolekcji Wrzesińskiej.

kultura 10:15 03-07-20203 0

Mańkowski fotografuje w studio – albo u siebie w Poznaniu, albo w pomieszczeniach improwizowanych, po prostu przywozi oświetlenie i szuka jasnej ściany. Znalazł taką w redakcji „WW” na Harcerskiej. Nie miał zbyt wiele czasu, żeby odbyć sesję z T. Rolke, ale udało się.

Maciej Mańkowski (z góry), Tadeusz Rolke, Rafał Swosiński

– Miałem tylko 15 minut, bo za chwilę wernisaż, ale Tadeusz okazał się bardzo wyrozumiałym modelem, który rozumie potrzeby fotografa. Jestem bardzo zadowolony z tej sesji.

Zapytaliśmy Mańkowskiego, czym jest jego cykl: – Projekt nazywa się LOOK AT ME i jest moją interpretacją ludzi kultury, ale nie tylko...Mam własny kod, który pozwala mi na zainteresowanie się ludżmi niezależnie czym się zajmują... Powstaje też jakiś podtemat pokazujący fotografów,jakby z automatu... Poza tym, mało kto fotografuje w autorski sposób ludzi związanych z fotografią. Na razie powstało ok. 60 portretów i we wrześniu bedę miał pierszą szerszą prezentację w Łodzi...

Przypominamy, że wystawę „Świt” Tadeusza Rolke oraz Chrisa Niedenthala z tegorocznej edycji Kolekcji Wrzesińskiej można obejrzeć do końca sierpnia na wrzesińskim rynku, a książkę  kupić w Muzeum Regionalnym.

Ankieta

Czyje zdjęcia w tegorocznej edycji Kolekcji Wrzesińskiej podobają Ci się bardziej?

Podczas fotografowania

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

10:15 03-07-2020