Szynka z Pyzdr doceniona, bo smaczna

30 października Zakład Przetwórstwa Mięsnego Paszak z Pyzdr otrzymał certyfikat Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. 

aktualności 17:59 16-11-20190 6

To już kolejne wyróżnienie działającego od 1991 r. zakładu, który jest w posiadaniu certyfikatu najwyższej jakości produkowanych wyrobów mięsnych i wędliniarskich. Jury oceniło wiele produktów, których punktem wspólnym był tzw. polski akcent, czyli związek łączący żywność z naszym krajem. Oceniane był smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Każdy członek jury miał do dyspozycji punkty w skali od 1 do 10. Certyfikat programu jest przyznawany tylko artykułom, które otrzymają minimum 7,5 pkt. Żywność z maksymalnymi notami jest honorowana dodatkowo tytułem TOP PRODUKT. Szynka z Pyzdr  jako jeden z nielicznych produktów zdobył maksymalną liczbę punktów.

Pomysł, aby powstał produkt pochodzący z Pyzdr, zaproponował burmistrz Przemysław Dębski na spotkaniu rady gospodarczej, które odbyło się na początku tego roku – mówi Grzegorz Paszak, właściciel firmy. – Kilka miesięcy myśleliśmy nad recepturą. Pyzdry słynęły przed i po wojnie z uboju gospodarczego. Szukałem wiadomości od mieszkańców, jak kiedyś w domach robiono szynkę. Pomógł mi też mój ojciec, który przez wiele lat był kierownikiem masarni Gminnej Spółdzielni. 
Certyfikat oraz Szynkę z Pyzdr prezentują panie ze sklepu firmowego ZPM Paszak w Pyzdrach 

Pan Grzegorz specjalnie dla nas uchylił rąbka tajemnicy:

Podstawą jest wyselekcjonowana część mięśnia szynki, z minimalną warstwą tłuszczyku. Zanim trafi na wędzarnię, przez 7-8 dni leży w specjalnie przygotowanej solance – tłumaczy Paszak. – Nasza szynka jest soczysta, ma zapach olchy i dębu, jest bez wypełniaczy i substancji konserwujących.

Godła jakości są przyznawane na 24 miesiące. Producent może jednak zgłosić nagrodzoną żywność do ponownego sprawdzenia. Kolejna ocena przebiega na tych samych zasadach -  jej celem jest sprawdzenie czy produkt nadal spełnia wymogi regulaminu. Jeśli artykuł żywnościowy raz jeszcze otrzyma wysokie noty, firmy mają możliwość dalszego korzystania z potencjału godła promocyjnego.

Ankieta

Czy kiedykolwiek kupiłeś/aś wyroby wędliniarskie w ZPM Paszak?

Ankieta

Jak oceniasz wyroby wędliniarskie ?

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

17:59 16-11-2019