Szymon Hołownia wraca do Wrześni. Przypominamy, jak wyglądało poprzednie spotkanie z nim

Dziennikarz, pisarz i publicysta odwiedzi Wrześnię w mikołajki. Na spotkanie z nim zaprasza Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wrześni.

kultura 13:20 27-11-201913 14

Spotkanie odbędzie się 6 grudnia w auli Liceum Ogónokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni, początek o godz. 17.30. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale obowiązują darmowe wejściówki (do odbioru w bibliotece). 

Na spotkaniu z Szymonem Hołownią każdy może poczuć się mile widziany.

– Na spotkaniach mówię ludziom: nie ma znaczenia, czy jesteś lewakiem, czy prawakiem, gejem czy heterykiem, wyborcą Jarosława czy fanem Grzegorza: bez powietrza dusimy się dokładnie tak samo – napisał niedawno na Facebooku. – Bez wody – tak samo konamy z pragnienia. Kwestia środowiska – ekumeniczna do bólu – powinna być dziś absolutnym priorytetem dla wszystkich, nie powinna schodzić z ust i biurek naszych liderów dzień w dzień, bo to – a nie ciągnące się tygodniami spory o stołek marszałka, albo partyjne przekładańce w PO czy PiS-ie – jest nasze życie. Dużo bardziej chcę świata z wodą i powietrzem, niż świata z Platformą czy PiS-em. I o czymkolwiek będą chcieli nam mówić partyjni urzędnicy, trzeba przerywać im w pół zdania i pytać: świetnie, a co z powietrzem? Ziemią? Co z wodą?!

Co ciekawe, wiele osób uważa, że Hołownia może okazać się czarnym koniem wyścigu o fotel prezydencki. W sondażu zrealizowanym przez firmę Maison&Partners w dniach 15-19 listopada dla portalu Onet.pl katolicki publicysta uplasował się na trzeciej pozycji, za Andrzejem Dudą (41 proc.) i Małgorzatą Kidawą-Błońską (21 proc.). Zdobył 8 proc. głosów, czyli tyle co Władysław Kosiniak-Kamysz, a więcej niż Robert Biedroń (7 proc.) i Krzysztof Bosak (2 proc.).

Tutaj możecie zobaczyć relację ze spotkania z Szymonem Hołownią, które miało miejsce 18 listopada 2013 roku, a poniżej... wysłuchać tego spotkania. Prowadził je Tomasz Małecki, nasz dawny redakcyjny kolega, a obecnie redaktor naczelny „Głosu Powiatu Średzkiego”. On też poprowadzi spotkanie 6 grudnia.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

13:20 27-11-2019