Szymkowiak mistrzem świata weteranów, Bondalski dziesiąty!

W rozegranych w minionym tygodniu w Toruniu VIII Halowych Mistrzostwach Świata Weteranów wystartowało dwóch wrześnian. Tomasz Szymkowiak wywalczył złoto w półmaratonie, Sławomir Bondalski awansował do półfinału biegu na 400 m.

lekkoatletyka 11:15 31-03-20190 2

W imprezie wzięła udział rekordowa liczba państw i zawodników. W Toruniu zameldowało się aż 4500 lekkoatletów z 82 krajów. Poszczególne konkurencje rozgrywano w wielu kategoriach wiekowych. Najmłodsza i najbardziej prestiżowa była kategoria 35-39 lat. Obaj wrześnianie wystartowali właśnie w niej.

Biegi długie – wbrew nazwie imprezy – rozgrywano oczywiście w otwartym terenie. W półmaratonie klasą dla siebie był Tomasz Szymkowiak, który dystans 21 km pokonał w bardzo dobrym czasie 1:08,56 h i na mecie o blisko półtorej minuty wyprzedził drugiego zawodnika.

W biegu na 400 m bardzo dobrze zaprezentował się Sławomir Bondalski (na zdjęciu pierwszy z lewej). W eliminacjach poprawił swój rekord życiowy na 53.21 s. W półfinale swój dystans pokonała w czasie 53.40 s, co pozwoliło mu zająć wysokie 10 miejsce. Zwyciężył Amerykanin Roman Marenin (50,31 s).

11:15 31-03-2019