Szybki światłowodowy internet wkrótce dla reszty Pyzdr

Wkrótce pozostała część mieszkańców Pyzdr zostanie podłączona do sieci światłowodowej. Prace w mieście są jednak są opóźnione o kilka miesięcy.

aktualności 19:26 22-10-20192 4

Priorytetem dla Inei był projekt finansowany przez w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, który nie obejmował samych Pyzdr. Rządowe wsparcie dotyczyło głównie wsi.

Prace prowadzone są obecnie na ulicach Farnej i Nowoogrodowej

Jak informuje operator zaawansowanie prac na terenie gminy w ramach POPC wynosi na ten moment 45 proc. Infrastrukturą szerokopasmową objęto już ponad 900 gospodarstw domowych w miejscowościach: Rataje, Pietrzyków-Kolonia, Lisewo, Dłusk, Ciemierów-Kolonia, Pietrzyków, Pyzdry, Tarnowa, Ksawerów, Ciemierów, Wrąbczynek. Do końca roku w samych Pyzdrach w zasięgu sieci światłowodowej znajdzie się kolejnych 100 gospodarstw. W momencie uruchomienia sieci objęte projektem adresy otrzymają stosowny komunikat.  

Klienci, którym skończyły się umowy z dotychczasowymi dostawcami internetu, a nie chcą dłużej czekać mogą rozwiązać umowę.

Działania sprzedażowe rozpoczynamy już na etapie budowy sieci, czyniąc to oczywiście według naszej najlepszej wiedzy. Jeśli więc projekt uległ modyfikacji i infrastruktura światłowodowa nie zostanie wybudowana lub dostęp do usług światłowodowych opóźni się, osoby, które podpisały z nami list intencyjny mogą wypowiedzieć zawarte porozumienie - tłumaczy Karolina Pawlik, rzecznik prasowy Inei. 

Ankieta

Czy warto podłączyć dom do szybkiego internetu Inei?

Ankieta

Czy jesteś zadowolony z działania internetu Inea?

Decydując się jednak na rozwiązanie umowy należy pamiętać, że teraz podłączenie do sieci jest bezpłatne. Jedyny warunek to podpisanie 2-letniej umowy z operatorem.  W przyszłości w niektórych przypadkach nie będzie można zrobić tego wcale lub samo podłączenie będzie płatne i bardzo kosztowne.

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

19:26 22-10-2019