Szybcy, silni i skoczni. Wrzesiński wkład w pokonanie trzech nacji

Trzej wrześnianie zostali powołani do reprezentacji Polski na międzypaństwowy mecz lekkoatletyczny z Słowenią, Węgrami i Czechami. W Krakowie w miniony weekend odnotowali najlepsze starty w sezonie.

lekkoatletyka 11:41 11-07-2018 0

Dwukrotnie na bieżni pokazywał się Eryk Hampel (obecnie OŚ AZS Poznań). W biegu na 100 m zajął trzecie miejsce, pokonując między innymi kolegę z reprezentacji, z którym przegrał srebro w młodzieżowych mistrzostwach kraju. Eryk poprawił swoje najlepsze tegoroczne osiągnięcie o 0,04 s na 10,68 s. Wychowanek trenera Adama Kaczora pobiegł też w sztafecie 4x100 m, która jako pierwsza minęła linię mety (40,28 s).

Z bardzo dobrej strony pokazał się też Wiktor Machiński (na zdjęciu), który wystąpił w konkursie skoku wzwyż. Drugi podopieczny Adama Kaczora poprawił swój rekord życiowy aż o 5 cm, skoczył 208 i ostatecznie zajął czwartą lokatę w gronie ośmiu zawodników.

Rekord życiowy w rzucie młotem ustanowił Kamil Swancar. Wychowanek trenera Przemysława Pawlaka posłał młot na odległość 61,04 m i także uplasował się na czwartym miejscu.

Wrześnianie przynieśli Polsce 16 punktów w swoich indywidualnych startach. Nasza reprezentacja okazała się najlepszym zespołem w czwórmeczu.

11:41 11-07-2018 0