Szpetne pojemniki na odzież. Czy jeszcze komuś (czemuś) służą?

Szpetne, kanciaste pojemniki na używaną odzież, które przed laty, w każdej niemal miejscowości, poustawiano w sąsiedztwie kontenerów na śmieci. We Wrześni także.

Moim zdaniem 09:35 06-09-20203 1

I nie byłoby w tym niczego zdrożnego, gdyby nie stawały się one źródłem i siedliskiem brudu, którego istnienie trudno racjonalnie wytłumaczyć.

Opuszczone (przynajmniej takie stwarzają wrażenie), rzadko opróżniane, wystawione są na łup „zawodowych eksploratorów”, którzy nie zważając na jakiekolwiek względy, nie widząc potrzeby zachowania porządku w zupełnie obojętnych sobie miejscach, sieją nieprawdopodobny bałagan, tygodniami zalegający w sąsiedztwie chodników i terenów zielonych.

Nierzadko w takich miejscach bywamy świadkami skutków zabaw okolicznych piromanów-dowcipnisiów, którzy dokładają wszelkich starań, by straż pożarna nie umarła z nudów. I tak to się kręci w wieloletnich trybach potężniejącej niemożności.

Może zatem czas już wielki, by ci, którzy kierując się niegdyś swoją dobrą wolą, wycofali wyrażone wówczas zgody na ustawianie „dobroczynnych” kontenerów i tym samym postawili wreszcie kres szpetocie? Choćby częściowo...

Mirosław Jadryszak

nauczyciel, pasjonat fotografii i filmu

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

09:35 06-09-2020