Szlachetna Paczka po kilku latach powraca do Nekli. Poszukiwani są wolontariusze

Po kilku latach przerwy w Nekli znów będzie działać rejon Szlachetnej Paczki. Obecnie trwa poszukiwanie wolontariuszy, którzy wezmą udział w tej charytatywnej akcji.

społeczeństwo 22:57 13-10-20203 0

Liderem nekielskiego sztabu Szlachetnej Paczki został 18-letni Jakub Krzyżan, który na co dzień mieszka w Psarach Wielkich (gm. Września). Obecnie jest uczniem czwartej klasy w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni na profilu technik elektronik. 

- Szlachetna Paczka chce docierać do coraz większej ilości rodzin, dlatego też poszukuje nowych miejsc gdzie można nieść pomoc i takim miejscem okazała się Nekla. W poprzednich dwóch edycjach Szlachetnej Paczki brałem w niej udział jako wolontariusz przez co zapoznałem się nieco ze strukturą funkcjonowania Paczki i zdecydowałem że w tym roku podejmę się funkcji Lidera Rejonu – mówi Jakub Krzyżan.

Dodajmy, że wolontariuszem może zostać każda osoba, która ukończyła 16 lat i chce pomagać innym. - Wolontariusz bierze pod opiekę przydzieloną przez Lidera rodzinę. Później odwiedza ją, wypełnia arkusze i podejmuje decyzję o włączeniu rodziny do programu. Następnie tworzy jej opis. W dalszej kolejności bierze też pod opiekę darczyńcę, który wybrał rodzinę z bazy i konsultuje z nim przygotowanie paczki – dodaje lider nekielskiego sztabu. 

Chętne osoby do udziału w akcji mogą zgłaszać się przez odpowiedni formularz na stronie www.szlachetnapaczka.pl. W razie jakichkolwiek pytań można też skontaktować się z Jakubem Krzyżanem (tel. 660 216 747).

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

22:57 13-10-2020