Koncert talentów z nadzieją na kolejne edycje. Licealiści pokazali siłę muzyki

Eksplozja młodej energii – tak w skrócie można podsumować koncert „Siła muzyki”, który odbył się 8 marca w WOK-u. 

kultura 21:59 08-03-20190 2

Imprezę zorganizowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza.

Pomysł na koncert zrodził się dzięki ogólnopolskiemu programowi „Zwolnieni z teorii”, który uczy jak realizować własne projekty społeczne. Program adresowany jest do młodych ludzi, którzy już niedługo rozpoczną swoją karierę zawodową. Uczestnicy rejestrują swoje pomysły na platformie internetowej „Zwolnieni z teorii”. Dzięki temu zyskują dostęp do praktycznych informacji dotyczących zarządzania i organizacji, które pomagają im w realizacji celów.

Zamysłem programu jest rozwijanie przedsiębiorczości i umiejętności pracy w grupie, które przydadzą się uczestnikom w przyszłej pracy. 

Projekty mają też zmieniać na lepsze otoczenie.

Wrzesińscy licealiści postanowili zorganizować imprezę, która będzie promowała młodych, lokalnych artystów. Grupa projektowa, która liczy 5 osób znalazła wykonawców i dotarła do sponsorów. 

Efektem był ciekawy, różnorodny koncert.Każdy z wykonawców pokazał co mu w duszy gry. Zabrzmiały utwory m.in. Meli Koteluk, Mroza, ale także Grażyny Łobaszewskiej. Wszystkie w niepowtarzalnych i energetycznych aranżacjach.

Na zakończenie wieczoru zagrał wrzesiński zespół rockowy Yorba, który właśnie nagrywa swoją pierwszą płytę. 

Szkolny projekt ma szansę przekształcić się w coś więcej.

- Mam nadzieję, że ten koncert będzie miał kolejne edycje - mówiła podczas imprezy Violetta Zdunowska, dyrektor wrzesińskiego „Sienkiewicza”. 

Uczestnicy programu „Zwolnieni z teorii” za zrealizowane projekty otrzymują międzynarodowe certyfikaty biznesowe. Wartością dodaną w tym przypadku jest możliwość rozwijania swojej pasji. 

– Każdy z nas ma już jakieś doświadczenie muzyczne - tłumaczy Anna Wardęska, jedna z organizatorek. - W naszym mieście jest mało imprez, podczas których młodzi wykonawcy mogą się pokazać. Chcielibyśmy, żeby dzięki naszemu koncertowi początkujący artyści zostali zauważeni - dodaje licealistka.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

21:59 08-03-2019