Szef opozycyjnego klubu doradza urzędnikom kasowanie kont na Facebooku!

W ostatnich dniach na terenie gminy Miłosław głośno komentowana jest „afera menedżerska” w Miłosławskim Centrum Kultury. Niektórzy doszukują się w niej drugiego dna.

samorząd 10:36 19-09-20191 13

Przypomnijmy. Burmistrz Miłosławia Hubert Gruszczyński jakiś czas temu poprosił szefową ośrodka kultury o dostarczenie mu wszystkich umów związanych z organizacją tegorocznych Dni Miłosławia. Dowiedział się z nich, że Marlena Augustyniak podpisała dwie umowy na obsługę menadżerską imprezy. Obie na nieco ponad 10 tys. złotych.Zawarto je z bratem dyrektorki oraz z jej znajomą.

O tym, że drugą umowę M. Augustyniak podpisała ze znajomą włodarz dowiedział się z fejsbukowego profilu M. Augustyniak, a konkretnie z zamieszczonych na nich zdjęć. Taka inwigilacja nie podoba się Jarosławowi Sobczakowi, przewodniczącemu opozycyjnego Chrześcijańsko-Ludowego Klubu Radnych.

Ankieta

Burmistrz dobrze zrobił wchodząc na prywatny profil szefowej MCK?

– Po analizie śledztwa pana burmistrza wszystkim osobom sprawującym funkcje kierownicze w naszej gminie doradzam rezygnację z konta na Facebooku lub większą ostrożność publikowanych tam materiałów. Wielki Brat w magistracie pilnie Was obserwuje i ma sporo asystentów – mówi J. Sobczak. I dodaje:

– W urzędzie gminy bardzo sprawnie trwa akcja wymiatania osób niewygodnych dla rządzących lub w jakikolwiek sposób powiązanych z poprzednim burmistrzem. Po głośnym zwolnieniu kierownika ZGK, zaprzestano zwolnień, a następni „niewygodni” zaczęli się sami podawać się do dymisji, a właściwie rezygnować z pełnienia funkcji lub z pracy. W tym momencie przywracam w pamięci moją rozmowę z jednym z „genialnych strategów dzisiejszego obozu władzy”, który dawno temu stwierdził, że w Miłosławiu trzeba pozamiatać w urzędzie do „poziomu sprzątaczek”. I muszę stwierdzić, że plan ten jest realizowany tu i teraz. W tym stanie rzeczy smuci mnie jedynie, że pani dyrektor MCK, która w mojej ocenie sprawnie organizowała pracę tejże jednostki, wzbogaciła ofertę kulturalną dla mieszkańców nie potrafi przedstawić wiarygodnych argumentów swoich decyzji dotyczących podpisanych umów – ubolewa J. Sobczak.

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

10:36 19-09-2019