Szczęście mieni się na tęczowo. Bańki mydlane bawiły małych i dużych

Choć imprezy z bańkami mydlanymi w roli głównej gościły już we Wrześni, to po raz pierwszy nasze miasto znalazło się na trasie tournée Bubble Day, czyli Dnia Baniek Mydlanych. 

aktualności 23:41 05-08-20192 1

2 sierpnia na sześć godzin Park im. Dzieci Wrzesińskich opanowany został przed radosny gwar. Organizatorzy, czyli Centrum Rekreacji Fun-Invest oraz Bańki Mydlane Bombini, zapewnili mieszkańcom 600 litrów darmowego płynu oraz kilkanaście przyrządów do puszczania gigantycznych baniek. Jeśli dla kogoś było to za mało, mógł oczywiście dokupić na miejscu łapki lub kijki, z czego uczestnicy imprezy chętnie korzystali. 

– W ramach całego tournée odwiedzimy 140 miast, jesteśmy podzieleni na dwie grupy, każdej odwiedza 4 miasta tygodniowo – opowiadała Sylwia Peszko, która prowadziła wydarzenie. –  Rozpoczęliśmy w kwietniu, kiedy było jeszcze deszczowo, ale już wtedy formuła się sprawdzała, a mieszkańcy się angażowali. Myślę, że to fajna inicjatywa, dajemy rodzicom i maluszkom możliwość, by odciąć się od smartfonów i telewizorów, wyjść na świeże powietrze i spędzić czas na zewnątrz, w gronie rodziny i przyjaciół. 

Frekwencję we Wrześni oceniła jako „stabilną”. Choć na Bubble Day w innych miastach zdarzały się większe tłumy, to warto pamiętać, że do nas impreza zawitała w piątek, kiedy nie każdy rodzic mógł wyrwać się z pracy i zabrać dziecko do parku.

Dodatkową atrakcją w czasie Dnia Baniek Mydlanych był konkurs na wierszyk o bańkach. Prowadząca rozdała wszystkim chętnym kartki i długopisy, by w ciągu kilkunastu minut stworzyli rymowanki. Najlepsze zostały nagrodzone talonami na watę cukrową i zjeżdżalnie oraz płynem Bombini i sprzętami do puszczania baniek. Do rywalizacji stanęło 40 osób.

Więcej zdjęć prezentujemy w galerii poniżej.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

23:41 05-08-2019