Szczepionka wyprzedzi śmierć naturalną wirusa

A co będzie, jeśli pandemia potrwa jeszcze rok? Niektórzy specjaliści od wirusów mówią, że nasz tegoroczny SARS-Cov-2, tak jak wszystkie wcześniejsze wirusy i koronawirusy, może pożyć łącznie dwa lata – czyli jeszcze rok. 

Moim zdaniem 10:25 06-11-20206 10

Wcześniej ma podobno powstać szczepionka, która ma obronić nas przed tym paskudztwem, a dokładnie – przed jego szkodliwym działaniem. Jak będzie, zobaczymy. Gdybym jednak musiał obstawić jakiś scenariusz, to postawiłbym na ten, że szczepionka wyprzedzi śmierć naturalną wirusa. 

Dlaczego tak uważam? Otóż dlatego, że gdy do zarobienia są w skali świata ogromne miliardy, a może nawet biliony dolarów lub euro, to przypadków nie ma. Ktoś musi zarobić, a z uwagi na niebotyczne kwoty potencjalnego zarobku zrobi wszystko, aby tak się stało. Przy dzisiejszym poziomie rozwoju środków masowego oddziaływania na społeczeństwa (media tradycyjne i internetowe) i odrobinie wiedzy socjotechnicznej podtrzymanie psychozy strachu nie jest specjalnie trudne. Będziemy się bali jeszcze parę miesięcy. Tak długo, jak długo da się zarobić na nowej szczepionce. 

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny

Thumb ww biernat

Filip Biernat

10:25 06-11-2020