Patriotyczne pieśni przy akompaniamencie nekielskiej orkiestry

Orkiestra Dęta Nekielskiego Ośrodka Kultury jeszcze bardziej aktywnie niż zazwyczaj zaangażowała się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

kultura 16:53 12-11-20180 1

Obecność dęciaków na każdej manifestacji patriotycznej nie jest żadnym zaskoczeniem. To stały punkt programu i okazja do przyjrzenia się w jakim stanie jest miejscowa orkiestra.

Mimo zeszłorocznych zawirowań związanych z odejściem kapelmistrza Łukasza Drewniaka i jego mamy Gabrieli Drewniak, wygląda na to, że orkiestra przetrwała cięższe czasy i obecnie znajduje się w dobrej kondycji. Pod wodzą Wojciecha Olejnika pojawiają się też nowe inicjatywy. Jedną z nich był koncert pieśni patriotycznych, który stał się jednocześnie uhonorowaniem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Podczas koncertu zabrzmiały m.in. pieśni istotne w polskiej historii, czyli Gaude Mater Polonia, Boże coś Polskę, Mazurek Dąbrowskiego czy Rota. Nie zabrakło też licznych pieśni związanych z legionami polskimi. Zabrzmiała m.in. Szara piechota, My pierwsza brygada, Przybyli ułani i Wojenko, wojenko. 

Do akompaniamentu orkiestry śpiewał zespół NOK Band, prowadzony przez Patrycję Lisiecką i Izabelę Wesołek. Podczas koncertu niemal cała sala widowiskowa podczas była zapełniona.

Wybrane utwory z koncertu można posłuchać na profilu Orkiestry Dętej NOK Nekla na YouTube - TUTAJ.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

16:53 12-11-2018