Szansa na szczęśliwe dzieciństwo dla Karolka. Pomóżmy w zrzutce na turnusy rehabilitacyjne

Mały Karolek od urodzenia ma poważne problemy ze zdrowiem. Nie udało się zdiagnozować ich przyczyny, ale wiadomo, że stan chłopca poprawia się po specjalistycznych turnusach rehabilitacyjnych. Wiążą się one jednak z dużymi kosztami. 

Pomagamy 17:48 10-01-20210 0

Karolek powinien odbywać turnusy regularnie. Każdy z nich to wydatek kilku tysięcy złotych. Rodzice chłopca zdecydowali się założyć zbiórkę i poprosić o wsparcie. 

Karolka można wesprzeć: TUTAJ.

Mały wrześnianin ma dwa lata. Wkrótce po narodzinach okazało się, że ma problemy z obniżonym napięciem mięśniowym i wiotkością tchawicy. Chłopiec nie mógł jeść, co skutkowało odwodnieniem i brakiem przyrostu masy ciała.

- Widok naszego ukochanego Karolka, dokarmianego przez sondę żołądkową, był jednym z najtrudniejszych, które było nam dane zobaczyć - wspominają rodzice.

Obecnie chłopiec jest pod opieką specjalistów. Badania wykazały u niego lekki obustronny niedosłuch, zez i oczopląs, asymetrię i poszerzenie komór bocznych w mózgu. Nie udało się jednak określić przyczyny problemów.

Pomimo braku diagnozy terapie: neurologopedyczna, pedagogiczna oraz sensoryczna przyniosły efekty. Karolek w wieku 18 miesięcy mógł samodzielnie usiąść, a kilka tygodni później zaczął także czworakować. 

- Widok Karolka podejmującego próby chodu na krótkie dystanse podtrzymuje naszą nadzieję na powrót do zdrowia. Karolek ma jednak w dalszym ciągu problemy z mówieniem. Gaworzenie sprawia mu ogromny trud - tłumaczą rodzice.

Turnusy rehabilitacyjne przynoszą efekty

Najlepsze efekty rodzice zauważają po specjalistycznych turnusach. Chłopiec zaczął po nim wymawiać pierwsze rozpoznawalne głoski, udaje mu się naśladować gesty i proste czynności.

- Chcielibyśmy, aby nasz syn rozwijał się jak najlepiej i miał wspaniałe, beztroskie dzieciństwo. To coś, o czym marzy każdy rodzic. Po każdym turnusie widzimy u Karola postępy, zarówno w rozwoju motorycznym jak i poznawczym. Kolejne turnusy wymagają ogromnych kosztów. Bardzo prosimy Was o pomoc - apelują rodzice.

Potrzebujesz pomocy? Napisz do nas. Mieszkańcy powiatu wrzesińskiego, którzy prowadzą zbiórki charytatywne i chcieliby promować je na naszych łamach mogą kontaktować się pod adresem redakcja@wrzesnia.info.pl lub przez naszą facebookową skrzynkę.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

17:48 10-01-2021