Szansa na lepsze życie dla Karolka. Trwa zbiórka dla małego wrześnianina

Karolek Łopatka z Wrześni skończył roczek, ale nie może samodzielnie siedzieć i raczkować. Szansą dla niego są turnusy rehabilitacyjne. Problemem jest ich koszt.

Pomagamy 18:48 23-10-20190 5

Na naszą redakcyjną skrzynkę w ostatnim czasie wpływa sporo apeli od rodzin, które walczą o zdrowie swoich najbliższych. Leki, rehabilitacja, diagnostyka - wszystko to wiąże się z kosztami przekraczającymi ich możliwości. Jedyną szansą jest prośba o wsparcie.

Dziś przedstawiamy Wam małego Karolka.

Chłopiec urodził się 14 września 2018 roku. Po porodzie otrzymał 10 punktów w skali Apgar. Wkrótce okazało się jednak, że mały ma poważne problemy zdrowotne.

Karolek zmaga się z obniżonym napięciem mięśniowym, wiotkością tchawicy i problemami z jedzeniem. Przez pewien czas był dokarmiany poprzez sondę żołądkową. Ma zdiagnozowany opóźniony rozwój psychoruchowy. Wyniki badań wskazują na niedotlenienie.

– Tak naprawdę synek wymaga dalszej diagnostyki. Niestety, koszty badań genetycznych są naprawdę duże i w większości nie refundowane przez NFZ - mówi pan Tomasz, tata chłopca.

Chłopczyk niedawno skończył rok, jednak do tej pory nie siedzi, nie raczkuje i nie chodzi. Wymaga intensywnej rehabilitacji.

- Na przełomie września i października byliśmy z synem na turnusie rehabilitacyjnym, po którym Karol podejmuje pierwsze próby pełzania. Ze względu na widoczny progres chcielibyśmy zabrać Karolka na kolejne turnusy. Koszt dwutygodniowego turnusu to kwota rzędu 5 000 zł. Dlatego zwracamy się o wsparcie. Każda dodatkowa terapia jest dla Karolka szansą na lepsze życie - mówi pan Tomasz.

Karolkowi można pomóc wpłacając pieniądze TUTAJ.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

18:48 23-10-2019