Świetlica wiejska w Zielińcu jest coraz ładniejsza. Rada sołecka planuje kolejne inwestycje

Zieliniec może pochwalić się wyremontowaną świetlicą wiejską. Sołectwo planuje teraz remont podłogi. Ale bez dofinansowania i projektu ani rusz.

społeczeństwo 22:05 12-03-2017 0

10 marca odbyło się zebranie wiejskie w Zielińcu. Mieszkańcy spotkali się w zmodernizowanej świetlicy. Remont odbył się w ubiegłym roku. Sołtys Czesława Kosmecka przedstawiła sprawozdanie z działalności sołectwa w 2016 roku.

Sołtys Czesława Kosmecka przedstawiła sprawozdanie za 2016
Pani świetlicowa przedstawiła sprawozdanie z działalności świetlicy

Przedstawiono zamierzenia na rok bieżąco. Zieliniec ma 20 tys. zł funduszu sołeckiego. Planowany jest remont podłogi, mieszkańcy chcą na ten cel przeznaczyć 6476 zł. Jest to za mała kwota, aby doszedł do skutku.

Józef Szafarek prowadził piątkowe spotkanie

– Rozwiązaniem jest napisanie projektu na salę i próba zdobycia dofinansowania na przykład z programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” – powiedział Józef Szafarek, radny powiatowy, który prowadził piątkowe spotkanie.

Najbardziej aktywny obywatel w czasie zebrania

Zieliniec z funduszu sołeckiego chce dofinansować m.in.: OSP Zieliniec, zakup lamp, oraz wyposażenia do świetlicy. W trakcie spotkania poruszanych było wiele kontrowersyjnych tematów, o których napiszemy w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich” 17 marca.

Problemy jak widać są w każdym rejonie Zielińca

Thumb ww biernat

Filip Biernat

22:05 12-03-2017 0