Świetlica wiejska w Lisewie będzie jak malowana. Na razie tylko na zewnątrz

Jeszcze w tym roku świetlica wiejska w Lisewie zmieni swój wygląd, a to za sprawą termomodernizacji budynku.

społeczeństwo 20:36 11-07-2018 8

W skład obiektu wchodzi remiza strażacka będąca najstarszą jego częścią - została oddana do użytku w 1934 roku. Do dziś dokumentacja budynku i kroniki, w których opisano szczegółowo budowę, są przechowywane przez Kazimierza Szablewskiego - radnego, członka rady sołeckiej oraz zasłużonego strażaka. 

Projekt remizy z 1931 roku

W latach 70. i 80. obiekt został rozbudowany o salę taneczną i pomieszczenia socjalne. W ostatnich latach wymieniono okna oraz wyremontowano garaż, a na jubileusze straży malowano elewację budynku. Mimo bieżących remontów szczególnie wewnątrz budynku sala odbiega od dzisiejszych standardów i nie jest już atrakcyjnym miejscem na organizowanie choćby wesel.

Sala taneczna

W ramach termomodernizacji budynku zostanie wykonane ocieplenie stropodachu z wełny mineralnej, ścian zewnętrznych płytami styropianowymi oraz pomalowana elewacja. Wymieniona zostanie stolarka drzwiowa na drzwi aluminiowe, a stare pokrycie dachowe z eternitu zastąpi blachodachówka.

Widok z zewnątrz

Ankieta

Jak oceniasz stan świetlic wiejskich w gminie Pyzdry ?

Ankieta

Czy jesteś za budową nowych świetlic na wsiach ?

Koszt inwestycji ma wynieść około 300 tys. zł z czego dofinansowanie w kwocie 82 900 zł będzie pochodziło ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na tą inwestycję. Prace mają być zrealizowane jeszcze w tym roku.

Thumb grobelny   1

Sławomir Grobelny

20:36 11-07-2018 8