Świąteczna Zbiórka Żywności już w ten weekend

W piątek i w sobotę w ponad 3,3 tysiącach sklepów w całej Polsce zbierane będą produkty żywnościowe, które zostaną następnie przekazane osobom żyjącym w skrajnym ubóstwie.

Pomagamy 13:44 28-11-20195 7
– To naprawdę wyjątkowe 2 dni, kiedy zachęcamy do zrobienia większych zakupów – z myślą o innych. Wystarczy sięgnąć po choćby jeden dodatkowy produkt, żeby sprawić, by w tym wyjątkowym, świątecznym czasie, nikt nie był głodny – mówi Dorota Jezierska, wiceprezeska Federacji Polskich Banków Żywności.

To już 23. Świąteczna Zbiórka Żywności. Zaangażowanych jest w nią 53 tys. wolontariuszy w 550 miejscowościach. W piątek i w sobotę spotkamy ich w sklepach, gdzie będą zachęcać do podzielenia się swoimi zakupami z najbiedniejszymi. We Wrześni tradycyjnie kwestować będą wolontariusze z wrzesińskich szkół i przedszkoli, a zbiórką koordynuje Wrzesińskie Centrum Wolontariatu. W tym roku grono kwestujących zasilą podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Wesprzeć zbiórkę będzie można w następujących sklepach:

Września

* PSS Społem, ul. Sądowa 1

* Lidl, ul. Kościuszki 20a

* Intermarche, ul. Kolejowa 15

* Netto, ul. Batorego 2a

* Kaufland, ul. Miłosławska 10

* Biedronka, ul. Daszyńskiego 8

* Biedronka, ul. Opieszyn 7

Nekla

* Matteo, ul. Rynek 21

* Biedronka, ul. Wiosny Ludów 2a

Miłosław

* Dino, ul. Wrzesińska 24 a

* Biedronka, ul. Poznańska 10

Aktualizowana na bieżąco lista sklepów znajduje się tutaj.

Potrzebne są produkty o długiej dacie przydatności do spożycia, przede wszystkim mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie oraz słodycze. Rok temu w całym kraju udało się zebrać 740 ton artykułów spożywczych.

Także w piątek rusza inna akcja Banków Żywności, czyli „Stoliczku, nakryj się! Głód to nie bajka”. Jej celem jest zebranie środków na działalność banków, w szczególności na transport żywności.

Plakat zeszłorocznej edycji akcji. W tym roku Banki Żywności mówią już o 2 mln potrzebujących

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

13:44 28-11-2019