Świat radował się w Kołaczkowie. Świąteczny koncert charytatywny

Owacje na stojąco, łzy wzruszenia i bisy, tak można w skrócie opisać koncert „Raduj się świecie” w wykonaniu Chóru od Wielkiego Święta, który dzisiaj odbył się w Kołaczkowie. Po koncercie sprzedawano ciasto. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony dla chorej Zosi z Sokolnik.

kultura 21:12 14-12-20180 3

Piątkową imprezę zorganizowali Adama Korzeniewski i Magdalena Tamborska oraz Bardzo Nieformalna Grupa Artystyczna. Koncert odbył się w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Kołaczkowie, a sprzedaż ciasta odbywała się holu urzędu.

Chór od Wielkiego Święta zagrał dzisiaj 11 świątecznych piosenek plus bis. Licznie zgromadzona publiczność żywiołowo reagowała w trakcie koncertu – zwłaszcza na występy dzieci - a na koniec nagrodziła wykonawców owacją na stojąco.

Dodajmy, że na scenie pojawiło się 20 dorosłych wykonawców, 10 dzieci, kolejne 10 osób wspierało przedsięwzięcie od strony technicznej. Całość miało charakter widowiska.

- Chór od Wielkiego Święta funkcjonuje od kilku lat. Na początku ograniczaliśmy się tylko do koncertów w kościołach. W okresie kolędowym graliśmy koncerty, ale każdy w innym kościele. Ale w ubiegłym roku stwierdziliśmy, że mamy muzyków wśród naszych znajomy i w sumie dlaczego nie połączyć sił i zacząć grać pastorałki i kolędy. Dzisiaj zagraliśmy taki świąteczny koncert w Kołaczkowie, jutro, czyli w sobotę gramy o godz.16.00 w kościele poewangelickim w Miłosławiu – powiedział nam po koncercie Adam Korzeniewski.

Ankieta

Czy podobał się Tobie koncert "Raduj się świecie" w Kołaczkowie?

- Ten wspaniały koncert to zasługa Adama i Magdaleny, tak jak w ubiegłym roku przyszli do mnie z propozycją zorganizowania takiego koncertu. Przeszło to najśmielsze oczekiwania, a mój udział w tym jest bardzo mały. Wszyscy, zagrali i zaśpiewali charytatywnie, Nieformalna Grupa Artystyczna, także charytatywnie przygotowała słodkości. Wspólnym działaniem można wiele zrobić – powiedział wójt Teresa Waszak.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

21:12 14-12-2018