Sukcesy szkoły z Grabowa Królewskiego – Srebrna Odznaka SKO

Szkoła w Grabowie Królewskim kolejny raz uzyskała Srebrną Odznakę SKO. Placówka została również dofinansowana z tzw. rezerwy oświatowej w kwocie 40 tys. zł.

oświata 18:30 22-10-20202 0

– Na ten sukces ogromny wpływ miało to, że 100 proc. naszej uczniowskiej społeczności zdecydowało się oszczędzać i założyć konto w banku PKO BP. Ponadto był i jest prowadzony blog na platformie Szkolne Blogi, gdzie opiekunowie Ilona Swędrowska oraz Eliza Pohl promują oszczędzanie i wydarzenia z tym związane. Odbyło się całe mnóstwo ciekawych wydarzeń organizowanych przez SKO. Były to np. wycieczki do banku, gdzie uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką pracy w tym miejscu – mówi Anna Zimna, dyrektorka szkoły.

Placówka otrzymała pieniądze z tzw. rezerwy oświatowej, dzięki czemu możliwy był zakup nowoczesnego sprzętu o wartości 40 tys. zł do pracowni chemicznej i fizycznej. Są to: tablety Einstein +3, które mają aż 10 wbudowanych czujników: UV, światła, temperatury, tętna, wilgotności, przyśpieszenia, dźwięku, barometr, mikrofon oraz GPS-lokalizacja, wraz z laboratoriami, a także drukarka 3D, która posłuży uczniom i nauczycielom do projektowania i tworzenia spersonalizowanych pomocy dydaktycznych.

– Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do ewentualnego przejścia na nauczanie zdalne, zarówno w zakresie sprzętu dla uczniów – laptopy, tablety – jak i w obudowie. Mamy platformę „Teams”, na której potrafią działać nauczyciele, uczniowie i rodzice – dodaje dyrektorka. 

Thumb ww biernat

Filip Biernat

18:30 22-10-2020