Sukcesy młodych reprezentantów Wrześni w siatkówce plażowej

Żeński duet reprezentujący UKS Olimp Września i męski z KPS Progress Września nie miał sobie równych w turnieju siatkówki plażowej w Kołobrzegu. Do tego duet KPS Progress wywalczył jeszcze awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski.

siatkówka 16:09 03-07-2018 0

XVIII Młodzieżowy Puchar Bałtyku w Siatkówce Plażowej rozegrano w Kołobrzegu w dniach 28.06-01.07.2018 r. W turnieju wzięło udział 130 par z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych.

Rewelacyjnie w kategorii młodziczek spisały się siatkarki UKS Olimp Września: Karina Szymaniak i Michalina Rakowska. Zawodniczki prowadzone przez Przemysława Motyla wygrały po kolei dziewięć meczów okazując się zdecydowanie najlepszymi w swojej kategorii wiekowej. W pojedynku finałowym wrześnianki zagrały koncertowo pokonując 2:0 parę Chemika Police (15:7,15:6).

Równie rewelacyjnie zaprezentowali się kadeci KPS Progress Września: Kacper Leracz i Patryk Ligocki. Prowadzeni przez Szymona Stefańskiego siatkarze, również wygrali wszystkie swoje mecze bezapelacyjnie wygrywając w swojej kategorii wiekowej.

Na trzecim miejscu w kategorii juniorek uplasowała się zawodniczka UKS Olimp Września - Julia Reszelewska grająca w tym turnieju z koleżanką z Opola. W tej samej kategorii 13. miejsce zajęła para LUKS Orkan Września: Adrianna Gąsiorek, Julia Tadeusz. W kategorii kadetek para Orkana Września: Wiktoria Jagodzińska, Natalia Kaniewska zajęła 12. miejsce. Obydwa zespoły prowadzone są przez Tomka Bakosia.

Również podczas turnieju w Kołobrzegu para KPS Progress Września: Patryk Ligocki, Kacper Leracz w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Kadetów wygrywając z reprezentantami Spały zajęła 3. miejsce, zapewniając sobie tym samym udział w turnieju finałowym Mistrzostw Polski.

Duet Olimpu Września Michalina Rakowska - Karina Szymaniak walczy w Nowej Soli w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski kadetek. Ten sam zespół w dniach 13-15 lipca 2018 r. w Pucku walczył będzie także w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski młodziczek.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

16:09 03-07-2018 0