Ministerstwo zgodziło się na utworzenie szkoły muzycznej. To sukces powiatu wrzesińskiego

Ministerstwo Kultury zgodziło się na utworzenie Powiatowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia we Wrześni. Nabór do szkoły ruszy w wakacje. Otwarcie placówki 1 września br.

aktualności 14:04 28-05-201912 15

Taka informacja dotarła dzisiaj (28 maja) do Starostwa Powiatowego we Wrześni. Szkoła będzie funkcjonowała w wyremontowanym budynku szkolnym przy ul. Leśnej 10 . To dawny biurowiec SIWL-u. Funkcjonuje tutaj Zespół Szkół Specjalnych i przedszkole specjalne.

Powiat chce przyjąć dzieci do dwóch klas (32 osobowych), które będą uczyły się w trybie 4-letnim (starsze) i 6-letnim (młodsze). Ma to być jeszcze negocjowane z ministerstwem.

Tutaj będzie funkcjonowała Powiatowa Szkoła Muzyczna   Fot. Starostwo Powiatowe

W założeniu będzie to szkoła, w której nie będzie realizowało się obowiązku szkolnego, a kształcenie muzyczne będzie odbywało się w godzinach popołudniowych.

Zajęcia będą bezpłatne. Zainteresowanie jest ogromne. Chęć nauki wyraziło 300 osób, a więc aby się tam dostać trzeba będzie przejść egzaminy wstępne.

Sprawę koordynował Stefan Tomczak, naczelnik wydziału oświaty, a potem członek zarządu powiatu z Samorządnego Powiatu. Było to drugie podejście do tematu. Dodajmy, że starania o utworzenie placówki czynił także Projekt Września.

Przypomnijmy, że pierwszy wniosek powiatu został odrzucony w czerwcu 2018. W tym roku został złożony ponownie, tym razem okazał się skuteczny.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

14:04 28-05-2019