Sukces policjantów. Udało im się zatrzymać włamywaczy do samochodów

Policjanci z Nekli zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który miał przy sobie kradziony telefon oraz środki odurzające. W trakcie śledztwa ustalono, że 24-latek włamywał się także do samochodów na terenie powiatu wrzesińskiego wspólnie ze swoim 28-letnim kolegą.

na sygnale 11:37 29-06-2018 5

Do zdarzenia doszło 22 czerwca kiedy to policjanci z Posterunku Policji w Nekli w godzinach porannych zapukali do drzwi jednego z domów w Nekli. Mieli podejrzenia, że może się w nim znajdować osoba poszukiwana. Nie okazały się one bezpodstawne, bo w domu przebywał rzeczywiście 24–letni poszukiwany.

Podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli przy nim telefon komórkowy, który pochodził z kradzieży oraz środki odurzające. W trakcie testu okazało się, że jest to marihuana o wadze prawie 1 grama oraz amfetamina o wadze ponad 9 gramów.

– Jednak głównym wątkiem w tej sprawie był kradziony telefon ujawniony przy mężczyźnie. Pochodził on z włamania do samochodu suzuki grand vitara. Doszło do niego na parkingu niestrzeżonym na terenach leśnych w gminie Pyzdry. Kryminalni analizując zgromadzony materiał wytypowali jeszcze jedną osobę, która mogła działać wspólnie z 24–latkiem – mówi Adam Wojciński, rzecznik prasowy wrzesińskiej policji.

Pracując nad tą sprawą policjanci następnego dnia zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Kołaczkowo, który przyłożył rękę do samochodowego włamania. Wszystko zaczęło się układać w jedną całość, ponieważ w ostatnim czasie na terenie powiatu wrzesińskiego zgłoszonych było kilka podobnych zdarzeń podczas których mężczyźni kradli telefony, saszetki, portfele oraz pieniądze.

– Okazało się, że zatrzymani swoją przestępczą działalność kontynuowali od 25 maja dokonując kradzieży oraz włamań do kilku samochodów. Mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnym areszcie czekając na dalsze decyzje Prokuratora Rejonowego we Wrześni – mówi A. Wojciński.

Duże znaczenie w podjętej decyzji było to, że 24–latek był wcześniej notowany i w związku z tym prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie miesięcznego aresztu, do którego przychylił się sąd. Natomiast 28–latek otrzymał policyjny dozór, który wiąże się ze stawiennictwem w Komendzie w Powiatowej Policji we Wrześni w wyznaczone dni. Policjanci zakładają, że sprawa może być rozwojowa i nie wykluczają, że mężczyźni działali także w powiatach ościennych.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

11:37 29-06-2018 5