Sukces jakiego jeszcze nie było. Wrzesińskie Hwarangi są the best!

Na rozegranych w Jarocinie 39. Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim wręcz rewelacyjnie spisali się reprezentanci UKS Hwarang Września. Podopieczni trenera Tomasza Haremzy wywalczyli trzy złote i jeden brązowy medal.

sporty walki 19:45 05-10-20203 0

Historia wrzesińskiego sportu nie zna jeszcze przypadku, by na jednej imprezie rangi mistrzostw kraju kategorii seniorów jakikolwiek nasz klub święcił taki sukces. Hwarang przebił wszystkich, a w rankingu klubów całej Polski uplasował się na czwartym miejscu!

W sobotę na tatami wystąpiło pięcioro wrześnian: Iga Bachorska (kategoria -62kg), Weronika Przybysz (-67kg), Patrycja Kasperska (-73kg), Dagmara Haremza (+73 kg) i Krystian Haremza (-87 kg).

Po pięknych walkach złoty medal wywalczyła Weronika Przybysz. Juniorka Hwaranga i uczennica ZSP, została też wybrana najlepszą zawodniczką czempionatu. W jej ślady poszli nieznacznie starsi Dagmara i Krystian Haremzowie. Dla Dagamry był to drugi już w karierze tytuł mistrzowski, Krystian po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium wśród seniorów.

Czwarty medal dla wrzesińskich barw wywalczyła zaledwie 16-letnia Patrycja Kasperska. Licealistka niespodziewanie zdobyła brąz.

Więcej o występach naszych taekwondzistów będzie można przeczytać w piątkowym wydaniu “WW”. Dzisiaj już składamy wielkie gratulacje trenerom Tomaszowi Haremzie i Szymonowi Kaczmarkowi.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

19:45 05-10-2020