Stypendium sportowe zamiast tablicy. Pamięci Łukasza Lonki

2 sierpnia ruszyła akcja zbierania środków na postawienie tablicy upamiętniającej tragicznie zmarłego Łukasza Lonki, wrześnianina, wielokrotnego mistrza Polski w motocrossie. 

aktualności 15:32 13-08-20190 1

Edyta Lonka, żona Łukasza, w imieniu swoim i rodziny, poprosiła jednak, by odstąpić od tego planu. Zasugerowała, by zebrane środki przekazać komuś potrzebującemu. 

Wdowa zaakceptowała naszą propozycję, aby pieniądze stanowiły stypendium im. Łukasza Lonki i pomogły któremuś z młodych i utalentowanych sportowców. Regulamin przyznania stypendium przedstawimy niebawem.

Cegiełki przez cały czas można nabywać w redakcji „Wiadomości Wrzesińskich” przy ul. Harcerskiej, ale także przy okazji dużych imprez – i to nie tylko sportowych – które będą się odbywać w drugiej połowie sierpnia we wszystkich gminach powiatu wrzesińskiego.

Pamięć Łukasza miała zostać uczczona 4 sierpnia w czasie motocrossowych mistrzostw Polski w Lipnie, jednak zawody przerwano, ponieważ 3 sierpnia doszło do kolejnej tragedii. 15-letnia Wiktoria Wicińska, zawodniczka KM Cross Lublin, w czasie wyścigu straciła równowagę po przeskoczeniu hopki i spadła z maszyny. Uderzyła o ziemię i została przygnieciona własnym motocyklem. Służby ratownicze błyskawicznie udzieliły jej pomocy oraz przetransportowały ją śmigłowcem do szpitala. Niestety, Wiktorii nie udało się uratować.

W obliczu tych wydarzeń Polski Związek Motorowy podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywania zawodów motocyklowych w konkurencji motocross do 1 września. 

– Powyższa decyzja podyktowana jest tragicznymi zdarzeniami, jakie miały miejsce w ostatnich tygodniach – oznajmił PZM. 

Leszek Nowacki / Anna Tess Gołębiowska

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

15:32 13-08-2019