Strzały na 1 maja. Przy Ogrodowej rywalizowały drużyny, a przy Wojska Polskiego bracia kurkowi

1 maja sympatycy strzelectwa mieli okazję sprawdzić swoje możliwości podczas dwóch imprez. 

inne dyscypliny 13:18 02-05-20190 0

Na strzelnicy LOK-u przy ul. Ogrodowej odbyły się z Otwarte Zawody w pojedynku strzeleckim o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Rywalizowało ze sobą 13 drużyn. 

- Pojedynek prowadzony był systemem „każda drużyna z każdą”. Po komendzie „start” zawodnicy dobiegali do stanowiska strzeleckiego i strzelali do krążków biathlonowych z karabinka KBKS z pozycji leżącej. Każdy zawodnik dysponował trzema nabojami. Zestrzelenie wszystkich krążków powodowało wstrzymanie strzelania. Wygrywała ta drużyna,  która pierwsza zestrzeliła krążki.W przypadku wyczerpania się naboi zwycięzcę ustalaliśmy, licząc ilość zestrzelonych krążków. W przypadku równej ilości – wygrał drużyna, która uczyniła to szybciej - relacjonował Łukasz Krysiak z LOK Września.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna KŻR LOK Września, którą tworzyli: Bronisław Tomczak, Michał Maciejewski i Tomasz Giżewski. 

Fot. Łukasz Krysiak

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Starostwa Powiatowego we Wrześni, czyli Karolina Puzdrakiewicz, Sebastian Kozłowski i Łukasz Jakubowski. 

Fot. Łukasz Krysiak

Trzecią pozycję zajęli strzelcy z LOK Słupca SOSFORT. Drużynę tworzyli Piotr Błoniewski, Grzegorz Soszyński i Jarosław Kiczyński. 

For. Łukasz Krysiak

Tego samego dnia na strzelnicy przy ul. Wojska Polskiego (na terenie ZSP) odbyło się strzelanie z okazji 171. rocznicy Bitwy pod Sokołowem. Zorganizowało je tradycyjnie Kurkowe Bractwo Strzeleckie we Wrześni. Strzelano do dwóch tarcz oraz kura. Dla uczestników przygotowano ciepłe napoje i ciasto.

Fot. Facebook/Kurkowe Bractwo Strzeleckie we Wrześni

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

13:18 02-05-2019