Strażacy z Pietrzykowa z artystycznym zacięciem pomagają innym

Strażacy z Pietrzykowa udowadniają, że potrafią nie tylko gasić pożary. Ich zdolności artystyczne zostały docenione przez internautów.

społeczeństwo 17:54 22-03-20202 2

Po raz pierwszy wystąpili w grudniu 2018 r. w sali widowiskowo - kinowej w Pyzdrach w koncercie charytatywnym dla „Gramy dla Julki”. Zbierano wtedy pieniądze na leczenie 3-letniej wówczas Julki z Pietrzykowa Kolonii. Na scenie pojawili się wspólnie z Bardzo Nieformalną Grupą Artystyczną w skład, której wchodzą są urzędnicy i samorządowcy z Kołaczkowa.

Strażacy przebrani za baletnice zatańczyli fragment „Jeziora Łabędziego”, a ich pokaz spotkał się wtedy z dużym aplauzem publiczności. Potem przyszły kolejne występy w Pyzdrach podczas m.in. festynu parafialnego i 28.finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz imprezie dedykowanej Kornelii Rojewskiej. Strażackie show mogła też ocenić grupa Francuzów goszcząca w gmine w 2019 r. 

W tym roku do współpracy ponownie zaprosiła Bardzo Nieformalna Grupa Artystyczna. A ich umiejętności docenił reżyser tej grupy Jakub Liberkowski. Tym razem strażacy włączyli się w pomoc w leczeniu 5-letniej Zosi Pawlak oraz Kuby i Zbyszka z Sokolnik. Wystąpili w rozszerzonym programie artystycznym w Kołaczkowie i Sokolnikach w charytatywnym wieczorze kabaretowym „Uwaga na Amory”. 

Występ w Kołaczkowie

Udostępniony na Facebooku „Wiadomości Wrzesińskich” materiał filmowy z występu w Kołaczkowie przyniósł im ogromną popularność - 1,3 mln wyświetleń, 25 tys.lajków, 1900 komentarzy oraz 5600 udostępnień.

Te liczby zmotywowały nas do stworzenia własnego profilu na Facebooku - mówi Gerard Górski. -  W ten sposób chcemy podzielić się informacjami na temat naszych występów, a także uzyskać opinie naszych sympatyków. Zapraszam więc do polubienia profilu „FIRE BOYS Pietrzyków” - dodaje.

Ankieta

Czy podobają się Wam występy strażaków?

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

17:54 22-03-2020