Strażacy walczyli z pożarem w Bierzglinku. Pomogli mieszkance

Dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze z Wrześni oraz OSP Kaczanowo zostały zadysponowane dziś do pożaru garażu w Bierzglinku.

na sygnale 12:25 11-12-20192 0

Zgłoszenie pojawiło się o godz. 7.21.

– Na miejscu zastaliśmy pożar w budynku jednorodzinnym, w części kotłowni i w garażu, w którym mieściła się jednocześnie siedziba sklepu internetowego – relacjonuje dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej, mł. bryg. mgr Marek Mikołajczak. – Wewnątrz garażu składowane były artykułu kuchenne i sprzęt AGD. Strażacy wprowadzili jedną linię gaśniczą do środka, pracując w sprzęcie ochrony dróg oddechowych i wykorzystując kamerę termowizyjną. Jednocześnie rozpoczęto wyrzucanie nadpalonych kartonów ze sprzętem na zewnątrz, gdzie dogaszano je drugą linią gaśniczą. 

Ponieważ bramy garażu nie dało się otworzyć normalnie, strażacy użyli do tego celu pił. Dzięki temu udało im się wynieść z garażu resztę zgromadzonego tam towaru.

– Pomogli właściciele, sąsiedzi, a także zastęp z Gozdowa, który dojechał w trakcie akcji. Działania zakończyliśmy o godz. 9.43. 

W momencie zgłoszenia w kotłowni przebywała jedna osoba, a w budynku mieszkalnym dwie kolejne. Przez cały czas strażacy nie mieli zgłoszenia o tym, by ktokolwiek ucierpiał, ale w trakcie ustalania przyczyny zdarzenia odkryli, że jedna z pań ucierpiała – uległa poparzeniu dłoni i stopy.

– Strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez założenie opatrunku hydrożelowego. 

Straty z powodu pożaru to częściowo spalony towar, okopcenie ścian oraz straty związane z piecem, gdzie wybuchł pożar. 

Strażacy musieli otworzyć drzwi do garażu za pomocą pił, fot. OSP Gozdowo
Udało się uratować część towaru składowanego w garażu, fot. OSP Gozdowo
Udało się uratować część towaru składowanego w garażu, fot. OSP Gozdowo

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

12:25 11-12-2019