Strażacy są dobrzy nie tylko w gaszeniu pożarów. Potrafią też strzelać

W piątek 14 września na terenie strzelnicy sportowej w miejscowości Zdrój koło Grodziska Wielkopolskiego zorganizowane zostały po raz trzeci Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków PSP w Strzelectwie Sportowym o Puchar Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu.

rekreacja 23:09 18-09-2018 1

Do rywalizacji w strzelaniu z pistoletu i karabinu sportowego przystąpili funkcjonariusze z 23 komend województwa wielkopolskiego. W skład każdej drużyny wchodziło trzech funkcjonariuszy. W obu konkurencjach zawodnicy oddawali 12 strzałów w czasie 10 minut – liczono 10 najlepszych trafień.

Dla najlepszego funkcjonariusza w dwuboju strzeleckim ufundowana została (jako puchar przechodni) okolicznościowa łuska. Okazałą nagrodę ufundował emerytowany funkcjonariusz pożarnictwa  Adam Krzyżaniak, który reaktywował rywalizację w konkurencjach strzeleckich w województwie wielkopolskim.

W klasyfikacji indywidualnej w konkurencji pistolet pierwsze miejsce z wynikiem 94 punktów zdobył Bartosz Kaczmarek z KP PSP w Kościanie, natomiast w konkurencji karabin pierwsze miejsce z wynikiem 89 punktów wywalczył Krzysztof Rzepa z KP PSP w Grodzisku Wlkp.

Zwycięstwo w drużynowym dwuboju i tytuł Mistrzów Wielkopolski Strażaków PSP zdobyła po raz drugi reprezentacja Komendy Powiatowej PSP we Wrześni w składzie Zbigniew RzemyszkiewiczRobert Majchrzak i Przemysław Filipiak. Wrzesińska drużyna zdobył łącznie 483 punkty. Okolicznościowa łuska przypadła Marcinowi Wysokińskiemu z KM PSP w Lesznie, który w dwuboju zdobył 176 punktów.

Poza konkursem swoje strzały z pistoletu i karabinka oddał czwarty zawodnik wrzesińskiej komendy Marek Mikołajczak, jednak z uwagi na zapisy regulaminu mistrzostw jego wyniki nie były wzięte do klasyfikacji indywidualnej. Funkcjonariusz wystrzelał 88 punktów z pistoletu oraz 90 punków z karabinka (był to najlepszy wynik spośród wszystkich funkcjonariuszy). W dwuboju uzyskał 178 punktów co także było najlepszym wynikiem obu konkurencji.

– Tak duży sukces wrzesińskich strażaków to zasługa panów Stanisława Hoppe, prezesa Klubu Strzelecko – Rekreacyjnego „Ogończyk” w Nekli oraz Pawła Barbuzińskiego, prezesa Stowarzyszenia Strzelecko – Kolekcjonerskiego „Arsenał Polska” w Borzykowie. Obaj panowie prowadzili przygotowania naszych funkcjonariuszy do mistrzostw udzielając im wielu cennych wskazówek i rad, za co serdeczne dziękujemy – mówi Damian Jankowiak, zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni. 
Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

23:09 18-09-2018 1