Strażacy na kwarantannie w ośrodku w Żerkowie 

W czwartek sanepid poinformował o potwierdzeniu zakażenia SARS-CoV-2 u jednego ze strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Strażak uczestniczył w ćwiczeniach w jednostce w poznańskich Krzesinach.

aktualności 18:10 24-07-20202 0

- Kierownictwo Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu natychmiast podjęło zdecydowane działania. Została sporządzona lista strażaków, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną. W sumie na liście znalazło się 35 strażaków z trzech jednostek. Lista ta została przekazana sanepidowi celem podjęcia ostatecznej decyzji. Niezależnie od rozstrzygnięć sanepidu, kierownictwo podjęło decyzję o tym, że strażacy będący na liście w najbliższych dniach nie będą wyznaczani do służby - informuje bryg. Sławomir Brandt, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

Kwarantannie zostało poddanych 22 strażaków z JRG-6, pełniących ostatnio służbę z zarażonym, 11 strażaków z JRG-1 przy ul. Wolnica oraz 2 strażaków z JRG-7 przy ul. Bobrzańskiej, którzy przechodzili okresowe testy w komorze dymowej w krzesińskiej jednostce. W sumie 20 strażaków przebywa w izolacji w ośrodku w Żerkowie, a 15 w swoich domach.

Mickiewiczowskie Centrum Turystyczne w Żerkowie jest miejscem wyznaczonym przez wojewodę do odbywania kwarantanny. W marcu do MCT skierowano pasażerów autobusu z Niemiec.      

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

18:10 24-07-2020