Strażacka zbiórka dla dzieci walczących z białaczką. Pomóżmy skompletować mikołajkowe prezenty!

Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce organizuje zbiórkę podarunków dla chorych dzieci pod hasłem „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Akcja prowadzona jest w kilku miastach,  także we Wrześni. 

Pomagamy 00:20 08-11-20180 1

Strażacy chcą zrobić mikołajkowy prezent pacjentom z dziecięcych oddziałów onkologicznych. Do paczek przydadzą się zabawki, książki, gry planszowe, klocki, jak i grzechotki i zabawki dla maluszków. 

Na szpitalnych oddziałach onkologicznych przebywają dzieci w wieku od kilku miesięcy do 15 lat. Ważne, żeby każde dostało coś co sprawi mu radość.

- Wszystkie rzeczy muszą być nowe ze względu na miejsce, do którego trafią - informuje stowarzyszenie. 

Podarunki można zostawiać w każdy wtorek i czwartek między 16.00 a 18.00 w komendzie Powiatowej Straży Pożarnej we Wrześni przy ul. Wrocławskiej 44. Zbiórkę zabawek prowadzą również ochotnicy z Kaczanowa. Można je przynosić codziennie w godz. 16.00-20.00 do remizy przy ul. Kaliskiej 54.

W akcję włączyli się również jednostki OSP Czeszewo i OSP Orzechowo. W tym przypadku zabawki można przynosić do świetlicy wiejskiej w Czeszewie i do Szkoły Podstawowej w Orzechowie. 

Zbiórka potrwa do 6 grudnia. 

To kolejna już edycja akcji, która rozszerza się na coraz więcej miejscowości. Strażackie stowarzyszenie stara się jak może wspierać chore dzieci. Odwiedzają oddziały, przekazują prezenty. Do szpitali chodzą ubrani w mundury albo przebrani za postaci z bajek. Przy okazji robią pokazy dla małych pacjentów. Wszystko, żeby wywołać uśmiech na twarzach dzieci. Angażują się też w promowanie idei dawstwa szpiku.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

00:20 08-11-2018