Straż miejska podlicza tysiące godzin prac społecznych więźniów z Gębarzewa

Na ulicach miasta często możemy zauważyć osoby skazane na prace społeczne. We Wrześni i okolicach pracują także osoby skazane na karę ograniczenia wolności oraz więźniowie z zakładu karnego w Gębarzewie. Nadzorują ich strażnicy miejscy.

aktualności 14:20 18-11-20204 1

Gmina podała jakiś czas temu dane odnośnie czasu i zakresu prac skazanych. Wynika z nich, że w 2020 r. pracami porządkowymi na terenie Wrześni i okolic zajmowało się 495 skazanych i więźniów. Przepracowali łącznie 2454 godziny. Sprzątali m.in. tereny nad zalewem Lipówka, ul. Armii Poznań, ul. Piastów, wiadukt na Paderewskiego, a także podwrzesińskie miejscowości.

– Jednym z ich ważniejszych zadań jest dbałość o utrzymanie porządku i czystości chodników, parkowych alejek czy też miasteczka ruchu drogowego. Ta mozolna praca, która wykonywana jest ręcznie, polega na oczyszczaniu ich z darni, chwastów oraz błota. Warto dodać, że oczyszczanie chodników jest pracą realizowaną przez osoby skazane na bieżąco, w okresie całorocznym, dlatego efektywność ich pracy jest zapewne zauważalna dla naszych mieszkańców – czytamy w podsumowaniu gminy.

Naszym zdaniem prace społeczne często są sensowniejsze niż np. kary grzywny. Jesteśmy nawet za tym, żeby do porządkowania miasta zatrudniać osoby przyłapane na zaśmiecaniu miasta. To byłaby bardzo sprawiedliwa kara.

JOG

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:20 18-11-2020