Strajk Dziewczyn Wrzesińskich dla chorych dzieci. Akcja trwa!

Podczas wrzesińskiego protestu w obronie praw kobiet zainicjowano zbiórkę pieniędzy dla trzech małych wrześnian. Akcja trwa. 

Pomagamy 01:25 14-11-202011 2

Kacper, Mikołaj i Karol to chłopcy, którzy zmagają się z ciężkimi schorzeniami wymagającymi ciągłej i kosztownej rehabilitacji. To właśnie im postanowiły pomóc uczestniczki i uczestnicy protestu, który odbył się we Wrześni 31 października.

– W normalnych warunkach starałybyśmy się o organizację oficjalnej zbiórki publicznej, ale czasu było zbyt mało – tłumaczą inicjatorki akcji. 

Zamiast tego przygotowano plansze z linkami do zbiórek internetowych na rzecz chłopców. Uczestnicy zostali poproszeni o zrobienie zdjęć. Po powrocie do domów mogli wejść w linki i wpłacić choć kilka złotych na rzecz małych wrześnian z dopiskiem „Strajk Dziewczyn Wrzesińskich pozdrawia!”.

Akcja cały czas trwa. 

Oto linki do zbiórek:

Dla Kacpra: TUTAJ.

Dla Mikołaja: TUTAJ.

Dla Karolka: TUTAJ.

–  Decyzja o urodzeniu chorego dziecka to bohaterstwo... pod warunkiem, że jest wyborem, ponieważ do bohaterstwa nie wolno zmuszać! Natomiast jeśli ktoś już zdecyduje się na bohaterski gest, zasługuje na każdą możliwą pomoc. Tymczasem rodzice w Polsce są zdani sami na siebie, a by pomóc swoim dzieciom odzyskać zdrowie, są zmuszeni do proszenia o pomoc obcych ludzi. Podkreślamy, że nie znamy sytuacji rodzinnej Kacpra, Karola i Mikołaja. Nie wiemy, jakie poglądy mają ich rodzice. Wiemy natomiast, że to dzieci, które potrzebują pomocy - informują inicjatorki zachęcając do pomocy.

Fot. Manuela Janusz / PhotoMania Manuela Janusz

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

01:25 14-11-2020