Strach i determinacja mogą doprowadzić do kryterium ulicznego

Rozumiem niepokój i gniew. Rozumiem też obawy przed nakazami. Wolność wyboru to niezbywalne prawo każdego Polaka. Jak również prawo do życia (Konstytucja RP, art 38). 

Moim zdaniem 11:00 31-10-202023 28

Jednak nie rozumiem, skąd w nas tyle nienawiści i wulgaryzmu podczas protestów? Gdzie słowiańskie sumienie i narodowo-chrześcijańskie wartości? Wolność to oczywiście sprawa najważniejsza, jednak kiedy debata toczy się w takiej atmosferze, kiedy dewastuje się kościoły i profanuje pomniki JPII – nie można milczeć. Wydaje się, że nie chodzi już o aborcję i wyrok TK, lecz o próbę skłócenia Polaków i wywołanie niepokojów społecznych zdolnych do zmiany władzy. 

Partii rządzącej nie wolno zaś zachowywać się w tak dyletancki sposób i w momencie kiedy Europie zagraża lockdown – zamiast walczyć z wirusem – pozwalać na kombinowanie przy ważnym i emocjonalnie skomplikowanym temacie! Ten konflikt będzie coraz trudniej załagodzić, a problemy kumulują się. Strach i determinacja mogą doprowadzić do kryterium ulicznego. Szkoda, że to się dzieje i szkoda, że nie potrafimy się pięknie różnić... „Wpierw myśleć, potem mówić. W gniewie milczeć”! 

 Jacek Pietrzyk

wrześnianin

Thumb ww biernat

Filip Biernat

11:00 31-10-2020