Stop hejtowi – komentować artykuły od dziś mogą tylko użytkownicy zarejestrowani

Co jakiś czas powraca temat hejtu na naszym portalu – zdecydowana większość użytkowników nie hejtuje i nie lubi czytać komentarzy obraźliwych, pełnych agresji i nienawiści. To z myślą o nich zmieniamy zasady komentowania.

społeczeństwo 11:43 16-06-202014 23

13 kwietnia opublikowaliśmy artykuł, w którym zapytaliśmy internautów o to, co myślą o wprowadzeniu możliwości komentowania tylko przez zarejestrowanych użytkowników. Wyniki opublikowanych tam ankiet nie pozostawiają wątpliwości – większość opowiedziała się za takim rozwiązaniem.

Od dziś, aby komentować artykuły ukazujące się na Wrzesnia.info.pl trzeba się zarejestrować. Rejestracja jest darmowa i umożliwia zachowanie anonimowości, jeśli komuś na tym zależy; nick nie musi być prawdziwym imieniem i nazwiskiem, chociaż zachęcamy do używania prawdziwych personaliów. Przy rejestracji należy podać adres mejlowy, na który system wyśle link aktywacyjny. Po kliknięciu w ten link zostanie założone konto użytkownika. 

Co daje rejestracja? Po pierwsze – mój nick jest tylko mój, nikt nie może podszyć się pod mojego nicka, po drugie – możesz komentować artykuły, po trzecie – masz bezpłatny dostęp do artykułów Premium, po czwarte – tylko zarejestrowani będą mogli wykupić dostęp do treści płatnych, po piąte – użytkownicy zarejestrowani będą mogli wykupić dostęp do treści płatnych na warunkach preferencyjnych – szczegóły wkrótce. W każdym momencie można się wyrejestrować.

Zależy nam bardzo na tym, żebyście Państwo na naszym portalu dobrze się czuli, żebyście mogli swobodnie komentować artykuły i wyrażać swoje poglądy bez strachu, że spotka Was chamski, bezpardonowy i niewybredny atak personalny. Chcemy wokół gazety i portalu tworzyć społeczność przyjaciół i dobrych znajomych, grupę, która wspiera się wzajemnie, ale też toczy czasem spory (merytoryczne, a nie personalne). „Wiadomości Wrzesińskie”, których częścią jest Wrzesnia.info.pl, zawsze stawiały na dialog i ścieranie się różnych poglądów. Niezmiennie wierzymy w wartość wolności słowa, zbiorową mądrość mieszkańców naszego powiatu, ale nie chcemy dalej tolerować nadużywania tej wolności, którą parę osób stara się sprowadzić do poziomu rynsztoka. Mówimy im dziś stanowcze „NIE” i „DOŚĆ”.

Zdajemy sobie sprawę, że danie możliwości komentowania artykułów tylko zarejestrowanym użytkownikom – a już dziś jest ich grubo ponad dwa tysiące! – nie jest lekiem na całe zło, ale przynajmniej jest pewnym krokiem, które hejt i mowę nienawiści chociaż trochę ograniczy i utrudni. Prosimy Państwa o pomoc w eliminacji hejtu z portalu – przy każdym komentarzu jest przycisk „Zgłoś” – korzystajcie z tego, nadal będziemy usuwali komentarze, które naruszają prawo lub regulamin tego serwisu. Minusujcie też komentarze, które uznajecie za hejt. Dzięki temu ich nadawca być może zrozumie, że nie tędy droga. Przeciwstawiajcie się hejtowi w komentarzach, nie pozwólcie, żeby styl hejterów zdominował nasz wspólny portal, ignorujcie hejt, piszcie swoje tak, jakby hejtu w ogóle nie było. Hejter liczy na reakcję, cisza po jego komentarzu boli go najbardziej. Pamiętajmy o tym.

Komentowanie tylko przez zarejestrowanych wprowadzamy na próbę – po miesiącu zadecydujemy, czy ma tak być dalej.

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

11:43 16-06-2020