Start z podtekstami. Będzie jazda bez trzymanki?

APP Krispol rozpoczyna szósty sezon w I lidze. W sobotę na inaugurację pomarańczowi zagrają z KPS Siedlce. Mecz będzie miał swoje podteksty.

siatkówka 17:36 27-09-2018 4

W sobotę, na inaugurację rozgrywek, wrześnianie zmierzą się z KPS Siedlce. Na dziesięć rozegranych z tym rywalem pojedynków wygraliśmy sześć. (Na zdjęciu fragment pojedynku sprzed dwóch lat.)

Ekipę rywali poprowadzi Witold Chwastyniak, który jeszcze trzy lata temu grał w pomarańczowych barwach, ba, był nawet kapitanem APP Krispol. Na rozegraniu w ekipie gości wystąpi Krzysztof Antosik, z usług którego w maju tego roku zrezygnował Marian Kardas. Zapewne popularny Anton będzie chciał, jak to już jest w zwyczaju w takich sytuacjach, udowodnić coś wrzesińskiemu szkoleniowcowi.

Pomarańczowych w tym sezonie czeka 26 meczów w rundzie zasadniczej i od 2 do 15 pojedynków w rundzie play-off. Przypominamy, że po rundzie zasadniczej pierwsza ósemka walczy o awans, zespoły z miejsc 9-10 rozgrywają dwumecz o 9 miejsce, a drużyny z pozycji 11-14 walczą w play-out o utrzymanie w I lidze.

Do sezonu przystąpi praktycznie nowy zespół pomarańczowych. Trener Kardas mocno zaryzykował zostawiając jedynie trzech siatkarzy z ekipy, która wywalczyła brązowy medal w poprzednich rozgrywkach.

- Początek może być trudny. Mieliśmy dotąd mocne przyjęcie, jeżeli ten element zacznie szwankować, to play-off może się okazać poza zasięgiem – jeszcze kilka tygodni temu zastanawiał się Marcin Iglewski, były już siatkarz i kapitan APP Krispol.

Czy najbliższy sezon będzie „jazdą bez trzymanki”, czy też spokojnie uplasujemy się w górnej części ligowej tabeli? Odpowiedź na to pytanie poznawać będziemy sukcesywnie wraz z liczbą rozegranych meczów. Pierwszy, kto wie czy nie bardzo ważny, już w najbliższą sobotę. Warto w tym miejscu zauważyć, że dotąd APP Krispol za każdym razem wygrywał mecz inaugurujący rozgrywki.

Więcej informacji o pojedynku z KPS Siedlce, więcej statystyki, ale też przewidywane składy obu ekip będzie można znaleźć w piątkowym wydaniu „WW”.

I liga, 29 września, hala ul. Słowackiego

17.00 APP Krispol –KPS Siedlce

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

17:36 27-09-2018 4