Srebrni lekkoatleci. Trzy krążki na mistrzostwach w Toruniu

Troje wrzesińskich lekkoatletów wywalczyło tytuły halowych wicemistrzów Polski juniorów w rozegranym w Toruniu czempionacie. W miniony weekend na drugim stopu podium stawali: Marika Majewska, Martyna Guzowska i Bartosz Kowalski.

lekkoatletyka 11:25 20-02-20200 0

W sobotnim eliminacje biegu na 600 m (U 18) świetnie spisała się Martyna Guzowska. Wygrała drugą serię i pierwszym czasem eliminacji, który jednocześnie był najlepszym krajowym wynikiem w sezonie, a zarazem rekordem życiowym (1:34,68 min). W niedzielnym finale Martyna pobiegła wolniej. Na finiszu liczyły się trzy zawodniczki, a reprezentantka Orkana musiała ustąpić miejsca o 0,56 s rywalce z Pszczyny.

Martyna Guzowska ze srebrem

Marika Majewska legitymowała się w tym sezonie halowym czwartym czasem wśród juniorek starszych. Warto przypomnieć, że jest to pierwszy sezon w tej kategorii wiekowej. Do mistrzostw nie przystąpiła jednak zdecydowana faworytka Pia Skrzyszowska, która biegał pół sekundy szybciej niż rywalki. W Toruniu nie było też drugiej w rankingu. W tej sytuacji wydawało się, że o złocie zadecyduje rywalizacja między Mariką a Weroniką Nagięć. I tak też się stało.

Marika Majewska także druga

- W biegu półfinałowym Marika lekko drgnęła w blokach i bałem się, że będzie zdyskwalifikowana. Czerwoną kartkę otrzymała jednak inna płotkarka. W finale, pewnie w obawie przed falstartem, Marika spóźniała start, a na tak krótkim dystansie nie można było już odrobić straty. Zostało srebro. Co do Martyny, to zbyt wcześnie zaatakowała i na nic zdała się najlepszy czas eliminacji – komentował trener Andrzej Pujdak.

W mistrzostwach wystartował także mieszkaniec Orzechowa Bartosz Kowalski, swego czasu Orkan Września, a teraz reprezentujący Juvenię Puszczykowo. Mieszkaniec Orzechowa wynikiem 192 cm został wicemistrzem Polski juniorów U18. Poziom konkursu był jednak bardzo niski. Do brązu wystarczyło 188 cm.

W biegu na 60 m (U 20) o sporym pechu może mówić Marta Zimna. W swoim biegu eliminacyjnym zajęła trzecie miejsce (7,78 s) i do startu w finale A zabrakło jej 0,002 (dwie tysięczne!) sekundy. Ostatecznie do biegu w finale B się nie zgłosiła.

W rywalizacji kulomiotek (U18, kula 3 kg) wysokie, piąte miejsce zajęła Zuzanna Kniat. Wychowanka trenera Przemysława Pawlaka poprawiła swoją życiówkę na 14,20 m. W konkursie pchnięcia kulą juniorów (U20, kula 6 kg) wystartował Mikołaj Rewers, zajmując 11. miejsce wynikiem 14.00 m.

11:25 20-02-2020