Sprawy nie do załatwienia

Kiedyś na liście spraw nie do załatwienia przez burmistrzów było między innymi zagospodarowanie tzw. Centrum II, czyli obszaru między ul. Fabryczną i Szkolną, a także uregulowanie ruchu przy kościele pw. Świętego Ducha. 

Moim zdaniem 08:15 29-09-2018 1

To ostatnie Tomaszowi Kałużnemu się udało i to już dość dawno temu. Centrum II niestety nadal jest sprawą do załatwienia. Plamą na honorze włodarza jest też częściowe ogrodzenie WOK-u przez prawowitego właściciela gruntu. Ten kuriozalny stan rzeczy trwa stanowczo za długo, co pokazuje indolencję gminnych urzędników. 

Idźmy dalej – Września jest miastem hałasu, a najgorzej pod tym względem jest w południowej części miasta, gdzie jest Gestamp i Gonvarri, a także trzy ruchliwe drogi – dwie krajówki i autostrada, przy której na długości 800 metrów (od mostu przy Dębinie do mostu nad drogą na Miłosław) nie ma ani jednego metra ekranu dźwiękochłonnego. Podobno wszystko mieści się w normach, ale mieszkańców to nie przekonuje. Między innymi z tymi problemami będzie musiał zmierzyć się nowy burmistrz.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „WW”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:15 29-09-2018 1