Sprawdzali wyposażenie pojazdów i zadawali kierowcom nietypowe pytanie

Wrzesińscy policjanci wspólnie ze strażakami sprawdzali czy samochody poruszające się po drogach są odpowiednio wyposażone.

na sygnale 13:40 02-07-2018 2

Akcję prewencyjną na drogach naszego powiatu przeprowadzono 26 czerwca godzinach porannych. Mundurowi sprawdzali czy w pojazdach znajduje się gaśnica i trójkąta ostrzegawczego.

– Podczas kontroli policjanci i strażacy zadawali kierowcom dość nietypowe pytanie. Pytali ich kiedy wyjeżdżają na wakacje i czym na nie pojadą. Większość osób nie ukrywała ogromnego zdziwienia – mówi Adam Wojciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. - Po wyjaśnieniu okoliczności i celu przeprowadzanej akcji kierowcy zrozumieli skąd się ono wzięło – dodaje.

Policjanci zauważają, że w trakcie przygotowań do wakacji bardzo często pomijane jest właściwe wyposażenie samochodu. Podkreślają, że nawet niewielka gaśnica może komuś pomóc. Ważny jest również trójkąt ostrzegawczy.

– Mundurowi zwracali również uwagę na posiadanie apteczki w swoim samochodzie. Nie jest ona wymagana prawnie ale dla podwyższenia własnego bezpieczeństwa dobrze jest wyposażyć swój pojazd w małe czerwone pudełeczko – dodaje rzecznik. - Oprócz zabezpieczenia miejsca zdarzenia musimy pamiętać o swoim bezpieczeństwie, a w apteczce są gumowe rękawiczki. Ich rola jest ważna ponieważ zabezpieczają one nas przed kontaktem z krwią osoby, której na przykład udzielamy pierwszej pomocy. Dodatkowo w apteczce znajduję się także folia życia oraz bandaże.

– Dodatkowym aspektem akcji było także przekazanie kierowcom, że muszą pamiętać o legalizacji swojej gaśnicy. Na umieszczony w niej proszek jest także określony okres jego przydatności i skuteczności. Na zakończenie każdego spotkania mundurowi życzyli wszystkim udanych ale przed bezpiecznych wakacji – kończy A. Wojciński.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

13:40 02-07-2018 2