Sprawa ścieżek nad Lipówką. Ratusz obawia się porażki i atakuje Projekt Września

 Gmina Września zamierza pozyskać pieniądze z projektu „Centra przesiadkowe wraz z niezbędną infrastrukturą” na rozbudowę sieci pieszo-rowerowej nad zalewem Lipówka. 

samorząd 18:05 22-07-202017 12

Jeszcze w tym roku ma być złożony odpowiedni wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Jeśli przypadkiem nie udałoby się ratuszowi zrealizować tej inwestycji, to cała wina zostanie zrzucona na Projekt Września, którego radni miejscy są „dyżurnymi diabłami” obozu rządzącego. Wynika to z kontekstu odpowiedzi na interpelacje złożone przez radnego Kornela Tomczaka (Projekt Września). 

Radny zapytał, w jaki sposób gmina planuje połączyć ciągi pieszo-rowerowe znajdujące się po obu stronach zalewu, na wysokości mostu w Psarach Polskich. – Jest to miejsce chętnie wybierane przez mieszkańców. Przez cały rok korzystają z nich piesi i rowerzyści, a także osoby uprawiające nordic walking lub jeżdżące na rolkach lub wrotkach – napisał radny.

Ankieta

Czy Twoim zdaniem powinna powstać przeprawa rowerowa nad Lipówką?

Zamiast odpowiedzi na pytanie otrzymał tyradę o tym, jakim jest „szkodnikiem”. Burmistrz Tomasz Kałużny (Unia Wrześnian) kolejny raz oskarżył Projekt Września o „podjęcie działań zmierzających do uniemożliwienia pozyskania kilkunastu milionów złotych ze środków unijnych”.

– Apeluję, aby nie podejmował pan działań mających na celu zablokowanie tej inwestycji – odpowiedział burmistrz.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

18:05 22-07-2020