Spotkanie z poetą wziętym z zaskoczenia

Takiego spotkania autorskiego jeszcze we Wrześni nie było. Sławomir Krzyśka, czyli gwiazda wieczorku kulturalnego w Cafe Balu, był pewien, że przyjechał tam tylko na kawę. Intrygę uknuła jego żona wspólnie ze Stowarzyszeniem Twórców Regionalnych EKA.

kultura 23:20 28-06-2018 6
Czy pani mąż lubi niespodzianki? – zapytali przedstawiciele EKI.

Tak narodził się pomysł na spotkanie autorskie, o którym nie wiedział sam zainteresowany. W Gnieźnie, gdzie mieszka, wsiadł z rodziną do auta, nie wiedząc nawet, dokąd się kierują. We Wrześni niespodziewający się niczego poeta został zaprowadzony do Cafe Balu... i dopiero plakat reklamujący spotkanie uświadomił mu, co się święci. Nawet z zaskoczenia opowiadał jednak na tyle interesująco, że spotkanie znacznie się przeciągnęło, także dzięki pytaniom z sali. Publika wymogła na twórcy powrót, gdy tylko ten wyda nowy tomik wierszy.

Można chyba uznać, że frekwencja dopisała – na spotkaniu ze Sławomirem Krzyśką pojawiło się kilkanaście osób, czyli tyle, ile mieści salka w Cafe Balu. A warto zauważyć, że o tej samej godzinie odbywał się wernisaż starej fotografii w Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich oraz koncert Marcina Wyrostka we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. No i zaledwie chwilę wcześniej Polska wygrała z Japonią 1:0 mecz o honor, więc było co świętować w strefach kibica... 

Ankieta

Czy we Wrześni brakuje spotkań z twórcami z regionu?

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski   1

Anna Tess Gołębiowska

23:20 28-06-2018 6