Spore zmiany w Biegu o Złoty Kłos w Kołaczkowie. Kolejna edycja już w niedzielę!

Ponad 210 biegaczy zapowiedziało swój start w niedzielnym (14 lipca) Biegu o Złoty Kłos w Kołaczkowie. W tegorocznej imprezie doszło do kilku zmian.

lekkoatletyka 15:28 11-07-20190 1

Start tradycyjnie przy pałacu Reymonta o godz. 10.00. 10 km trasa wiedzie z Kołaczkowa do Wszmborza, a tam powrót drogą polną.

Sporo zmieniło się dla biegaczy. Po raz pierwszy czipy nie będą w butach, ale – jak się już upowszechniło na innych biegach – w numerach startowych. Posiłek regeneracyjny będzie stanowił makaron (ewentualnie gzik) – zamiast kiełbasy. Biegacze mogli nabyć koszulkę techniczną z logo biegu. Przewidziano nagrody w 16 kategoriach wiekowych. Specjalną od rady sołeckiej otrzyma najszybszy zawodnik z Kołaczkowa. Po raz pierwszy formalnie zgłoszono loterię fantową. Jest sporo nagród do wylosowania.

Ankieta

Czy podobają się Tobie zmiany wprowadzone w Biegu o Złoty Kłos w Kołaczkowie?

– Ponad 100 zawodników wyjedzie z Kołaczkowa z nagrodami – zapewnia nas dyrektor Gomulski.

W dniu zawodów będzie można jeszcze zapisać się do Biegu o Złoty Kłos. Opłata startowa w tym dniu wynosi 60 zł.

Dla kibiców będą: Powiatowa Strefa Sportu, dmuchańce i skakańce, ponadto gzik ze spółdzielni mleczarskiej, a także ciasto przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich. Zachęcamy do dopingu zarówno mieszkańców Kołaczkowa, jak i Wszemborza. Łatwiej wtedy uczestnikom przebiec 10 km.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

15:28 11-07-2019