Sparta-Sklejka wygrywa z Polonią Golina. Zwycięstwo może mieć kluczowe znaczenie w kwestii utrzymania

Niezwykle ważne i cenne zwycięstwo odnieśli gracze Spart-Sklejki nad Polonią Golina. Mecz okazał się bardzo dramatyczny, przez dłuższy czas nie układał się po myśli orzechowian.

piłka nożna 21:04 01-05-20180 0

Wtorkowe spotkanie rozgrywane na boisku w Orzechowie miało olbrzymie znaczenie w kwestii walki o utrzymanie. Potykała się przedostatnia drużyna w tabeli z ostatnią. Mecz dla Spart-Sklejki zaczął się fatalnie. Goście z Goliny po wykonaniu rzutu wolnego z 18. metrów objęli prowadzenie już w 2. min. W dalszej części gry gospodarze za sprawą Adriana Koguta mieli dwie wyśmienite okazje do zdobycia gola. Niestety pomocnik orzechowian najpierw przestrzelił z 11. metrów, a potem z jeszcze bliższej odległości. Goście po zdobyciu gola już do końca meczu nie byli w stanie wypracować sobie klarownej okazji strzeleckiej.

Wydarzenia po przerwie nie wróżyły graczom Sparty-Sklejki niczego dobrego. W 60. min po dość ostrym faulu bezpośrednio czerwoną kartką ukarany został Michał Pawlak. Orzechowianie nie dość, że mieli do odrobienia stratę gola, to jeszcze musieli grać w osłabieniu. W 67. min udało im się wyrównać. Z rzutu wolnego z 40. metrów Damian Zbierski posłał futbolówkę w światło bramki, a ta po koźle przed bramkarzem znalazła drogę do siatki. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów w polu karnym sfaulowany został Przemysław Szymczak. Była 90. Min. Zbierski wykorzystał przyznaną jedenastkę przesądzając o wygranej orzechowian.

Sparta-Sklejka zagrała w składzie: Szymendera – Królak, Miśkiewicz, Szewczyk, Zbierski – Witczak (80. Krygier), Staniak (75. Adryan), Pawlak, Szymczak (90. Kozłowski) – Kogut – Surdyk (60. Marek Olejniczak)

Klasa okręgowa, Sparta-Sklejka Orzechowo – Polonia Golina 2:1 (0:1)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

21:04 01-05-20180 0