Sparta-Sklejka wreszcie wygrywa, orzechowianie opuszczają ostatnie miejsce w tabeli

Niezwykle cenne zwycięstwo nad Błękitnymi Mąkolno odnieśli w minioną sobotę piłkarze Sparty-Sklejki. Zdobyty komplet punktów pozwolił orzechowianom przesunąć się z ostatniego miejsca w tabeli aż o dwa w górę.

piłka nożna 10:00 05-11-2017 0

Od początku spotkanie przebiegało pod dyktando piłkarzy Sparty-Sklejki. W 3. min Mateusz Nowak przestrzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem Mąkolna. Chwilę później ten sam zawodnik miał kolejną szansę bramkową, ale sędziowie orzekli o jego pozycji spalonej. W 20. min orzechowianie objęli prowadzenie. Bokiem boiska przedarł się Kornel Witczak wykładając piłkę od linii końcowej Adrianowi Kogutowi, który z bliska nie miał problemu z trafieniem do siatki gości. Sparta-Sklejka nie spuszczała z tonu stwarzając sobie kolejne okazje strzeleckie. Po podaniu Nowaka pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Błękitnych przegrał Jakub Krygier. Potem było jeszcze groźne uderzenie Michała Pawlaka z dystansu. W 35. min padł drugi gol w tym meczu. Piłkę po strzale Nowaka z rzutu wolnego bramkarz Błękitnych zdołał jeszcze sparować, ale dobitka Koguta okazała się już skuteczna. Goście przy stanie 0:1 mieli jedyną okazję bramkową do przerwy. Strzegący orzechowskiej bramki Maciej Szymendera wygrał jednak pojedynek sam na sam z zawodnikiem Mąkolna.

Pierwszy kwadrans gry po przerwie należał do przyjezdnych, ale nie przełożyło się to na wypracowanie klarownych sytuacji strzeleckich. Orzechowianie doszli w dalszej części meczu do głosu mając ponownie okazje do podwyższenia rezultatu. Dobrych okazji strzeleckich na bramki nie udało się zamienić Nowakowi, Jakubowi Guzkowi i Witczakowi.

- Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, które pozwoliło nam awansować o dwie lokaty w tabeli. Za tydzień jedziemy po trzy punkty do Rychwału, których zdobycie pozwoliłoby spokojniej myśleć o wiośnie – przedstawiał po meczu trener Sparty-Sklejki Janusz Hofman.

Sparta-Sklejka Orzechowo zagrała w składzie: Szymendera – Przybył (75. Kozłowski), Szewczyk, Miśkiewicz, Królak – Krygier (70. Mateusz Olejniczak), Kogut, Pawlak, Witczak – Jakubczak (45. Guzek), Nowak (85. A. Andrzejewski)

Klasa okręgowa, Sparta-Sklejka Orzechowo – Błękitni Mąkolno 2:0 (2:0)

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

10:00 05-11-2017 0