Sparta-Sklejka przegrywa ważny mecz. Sytuacja orzechowian w tabeli coraz gorsza

Przed spotkaniem na boisku w Orzechowie Szturm Junikowo miał na swoim koncie tylko jeden punkt więcej od Sparty-Sklejki. Słaba postawa gospodarzy pozwoliła gościom z Poznania wzbogacić się o kolejne trzy oczka.

piłka nożna 10:19 11-11-20190 0

Do przerwy pojedynek Sparty-Sklejki ze Szturmem był jednostronnym widowiskiem. Goście uzyskali przewagę zmuszając orzechowian do gry w obronie. Miejscowym nie udało się ani razu wypracować sobie klarownej sytuacji strzeleckiej. Gracze Junikowa o celne trafienie mogli pokusić się przynajmniej dwukrotnie. Za pierwszym razem po zagraniu wzdłuż bramki Sparty-Sklejki zawodnik Szturmu przestrzelił uderzając piłkę z 5. metrów. Za drugim, po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego, futbolówka uderzona głową z bliska poszybowała nieznacznie nad poprzeczką.

Na początku drugiej części gry goście wyszli na prowadzenie 2:0. W 50. min po zbyt krótkim wybiciu piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Damiana Zbierskiego futbolówka uderzona z dość ostrego kąta znalazła drogę do bramki. 7. min później zawodnika gości pokonał strzegącego bramki orzechowian Marcina Lewandowskiego z rzutu wolnego z 25. metrów. Piłka, która odbiła się od Michała Pawlaka kompletnie zmyliła Lewandowskiego. W 65. min gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Po dograniu Adama Królaka celne trafienie w sytuacji sam na sam z bramkarzem zaliczył Kornel Witczak. Niestety już 3. min. później goście po uderzeniu piłki z 14. metrów podwyższyli na 3:1. Chwilę po tym po dograniu Królaka po raz kolejny kontaktowego gola mógł zdobyć Witczak, ale pomylił się nieco lobując bramkarza przyjezdnych. W 85. min goście strzałem po krótkim rogu ustalili wynik meczu na 4:1.

- Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Szturmu. My mieliśmy niezbyt wiele do powiedzenia. Po świetnym meczu z Orkanem Jarosławiec ciężko mi zrozumieć co dzisiaj stało się z naszą drużyną – komentował trener Sparty-Sklejki Marcin Lewandowski.

Sparta-Sklejka zagrała w składzie: Lewandowski – Weinert (75. Kasprzak), Markiewicz, Pawlak, Zbierski – Szymczak (60. Królak), Kozerski, Kubacki, Witczak – Przybylski (46. Szewczyk), Dudek

Klasa okręgowa, Sparta-Sklejka Orzechowo – Szturm Junikowo 1:4 (0:0)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

10:19 11-11-2019