Sparta-Sklejka pozytywnie zaskakuje. Orkan Jarosławiec pokonany na własnym boisku

Po wielu niepowodzeniach piłkarze Sparty-Sklejki zdecydowanie poprawili swoje nastroje pokonując na wyjeździe Orkan Jarosławiec. Była to dopiero druga porażka plasującego się w czołówce tabeli Orkana.

piłka nożna 18:49 03-11-20190 1

Od początku meczu orzechowianie postanowili się bronić na własnej połowie szukając okazji bramkowych po wyprowadzeniu kontry. Sztuka ta im się udała w 10. min. Po przerzucie na lewą stronę boiska z piłką w pole karne Orkana wdarł się Kornel Witczak i został sfaulowany przez jednego z obrońców miejscowych. Przyznany za to rzut karny na bramkę zamienił Michał Pawlak. Pięć minut później gospodarze wyrównali. Broniący się orzechowianie radzili sobie całkiem dobrze co rusz wyprowadzając szybki atak. W 30. min piłkarze Sparty-Sklejki ponownie objęli prowadzenie. Najpierw po strzale Łukasza Szewczyka z 16. metrów odbita od obrońcy futbolówka przeszła nieznacznie nad poprzeczką bramki Orkana. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w dużym zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki miejscowych skierował Szewczyk. Jeszcze przed przerwą Orkan miał szansę na wyrównanie, ale piłkę z linii bramkowej udało się wybić Bartłomiejowi Sypniewskiemu.

Po przerwie miejscowi zaatakowali ze zdwojoną siłą. Nie ustrzegli się jednak błędów. W 55. min podczas wyprowadzania kontry tuż za linią środkową boiska sfaulowany został Witczak. Szybkie wznowienie gry przez Sypniewskiego pozwoliło Witczakowi zdobyć gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Zmuszeni szukać szansy na odrobienie dwóch bramek straty gospodarzy nie potrafili rozbić dobrze radzącej sobie formacji obronnej Sparty-Sklejki. Dopiero w 75. min po dość łatwym jakby się wydawało do obrony strzale z dystansu błąd popełnił bramkarz orzechowian – Radosław Rybka odbijając futbolówkę przed siebie. Zawodnik miejscowych popisał się w tym momencie skuteczną dobitką. Ostatni kwadrans meczu był dla orzechowian bardzo trudny. Korzystny wynik udało im się jednak obronić.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Rybka – Zbierski, Sypniewski, Pawlak, Weinert – Witczak, Kozerski, Kubacki, Szymczak (46. Dudek) – Szewczyk (75. Krygier), Przybylski (80. Kasprzak)

Klasa okręgowa, Orkan Jarosławiec – Sparta-Sklejka Orzechowo 2:3 (1:2)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

18:49 03-11-2019